banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
25 Mayıs 2019 Cumartesi

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı'na Ellibeş getirildi

Vali Aksoy'dan hastanelere teşekkür belgesi

Vali Aksoy'dan hastanelere teşekkür belgesi

10 Ağustos 2018 Cuma 13:29
Vali Aksoy'dan hastanelere teşekkür belgesi

Kocaeli
Valisi Hüseyin Aksoy normal doğuma yönelik çalışmalara  en çok katkı sağlayan özel sağlık kurumlarında görevli doktorlara teşekkür belgelerini verdi.

Sağlık Bakanlığı 2018-2023 Stratejik Planı’nda belirlenen  doğum hizmetlerini güçlendirme çalışmaları kapsamında  “Sezaryen, Anne, Bebek Eylem Planı” ile sezaryanla yapılan doğumların azaltılması ve normal doğum yaptırılmasına yönelik yürütülen çalışmalar çerçevesinde, ilimizdeki özel sağlık kurumlarında görev yapan ve 2018 yılının ilk 6 ayında normal yolla doğum yaptırma sayısı yüksek olan kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy tarafından teşekkür belgeleri verildi.
 
Vali Aksoy; İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Özel Yüzyıl Hastanesi Başhekimi Lütfü Çetinkaya, Özel Aile Konak Hastanesi Başhekimi M. Veysel Besnili,  Özel Medikal Park Gebze Hastanesi Başhekimi Nihat Taşdemir, Özel Gebze Merkez Hastanesi Başhekimi Koray Topçu, Özel Konak Hastanesi Başhekimi Özlem Bilgin, Özel Yüzyıl Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Kılıç, Özel Aile Konak Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emel Bilici, Özel Medikal Park Gebze Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Azize Turhan, Özel Gebze Merkez Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cihangir Ay ve Özel Konak Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gülçin Uğurel Aydar'ı kabul etti.
 
KOCAELİ NORMAL DOĞUMDA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE

Kabulde konuşan Vali Aksoy şunları söyledi:

Kamu hastanelerimizdeki doktorlarımıza normal doğum yaptırma oranlarının yüksekliği nedeniyle başarı belgesi vermiştik. Özel hastanelerimizde de bu konuda duyarlılık gösteren hekimlerimize de başarı belgesi vermek istedik. 

Bu konuda Sağlık Bakanlığımız konuyu hassasiyetle takip ediyor. Bazen hekimlerimiz zorunluluk durumunda sezaryenle doğum yaptırmak zorunda kalabiliyor. Normal doğum konusunda aileleri de bilinçlendirmek gerekiyor. Kocaeli olarak normal doğumda Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. 

Dünya Sağlık Örgütünün ortaya koyduğu kriterleri yakalama adına bu çalışmalar önemli. İnşallah bu yaptığımız çalışma diğer hekimlerimizi de özendirir. 

TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDILAR
Aksoy, 2018 yılının ilk 6 ayında  normal yolla doğum yaptırma oranı yüksek olan Özel Yüzyıl Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Kılıç, Özel Aile Konak Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emel Bilici, Özel Medikal Park Gebze Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Azize Turhan, Özel Gebze Merkez Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cihangir Ay ve Özel Konak Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gülçin Uğurel Aydar’ı tebrik ederek, teşekkür belgelerini verdi ve başarılarının devamını diledi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV