banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
20 Haziran 2019 Perşembe

Darıca Belediyesi’nde yeni görevlendirmeler

Yeni yılda Dilovası'nın ilk meclisi gerçekleşti

Yeni yılda Dilovası'nın ilk meclisi gerçekleşti

03 Ocak 2019 Perşembe 15:12
 Yeni yılda Dilovası'nın ilk meclisi gerçekleşti
 
Dilovası Belediyesi 2019 yılı Ocak ayının ilk olağan meclis toplantısı bugün Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın başkanlığında gerçekleşti.
 
Dilovası Belediyesi toplantı salonunda yapılan meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Meclis toplantısında gündeme dair açıklaması ile başlayan Başkan Toltar, "Bu vatan için ülkenin her yerinde hayatını seve seve feda eden şehitlerimize minnet duyuyor ve ruhları şad olsun gazilerimize de geçmiş olsun diyorum" dedi.

BAŞKAN'DAN YENİ YIL MESAJI

Toltar, "Ülke olarak bulunduğumuz coğrafi önemi nedeniyle birçok badireler atlatmış ve atlatmaya da devam ediyorum. En son yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişimi de bunun açık göstergesidir. Biz de tek vatan, tek bayrak, tek millet düsturu ile değerlerimize ve vatanımıza sahip çıkacağız. Yeni bir yıla girerken 2018 yılında da bir yandan hızla büyüme ve güzel şeyler yapılırken, dünya genelinde olsun ülkemizde olsun bir takım olumsuzluklar da yaşanmıştır. 

Girdiğimiz bu yeni yılda inşallah birlik ve beraberlik içerisinde hem ülkemizin kalkınmasına hem de ilçemizin gelişmesine katkı sunmaya çalışıyoruz. 2019 yılında inşallah her şey daha güzel olacaktır. 2019 yılının ilçemize, ülkemize ve İslam coğrafyamıza huzur mutluluk getirmesini akan kanların durmasını diliyorum. Ayrıca Mekke'nin fethinin 1388. yılının da tüm İslam alemine hayırlar ve güzellikler getirmesini diliyorum"dedi.

SEÇİMLERİN HAYIRLI OLMASINI DİLEDİ

Konuşmasına devam eden Başkan Toltar, "Halkımızın 2014 yerel seçimlerinden teveccühü ile çıktığımız bu kutlu yolda, yaklaşık beş yıldır ilçemize ve ülkemize hizmet etmek için çalışıyoruz. Daha yaşanabilir bir Dilovası için çıktığımız bu yolda seçim beyannamemizde yer alan birçok projemizi hayata geçirirken gerek ekonomik sıkıntılar ve gerekse ülke gündemi ve yaşanan seçimlerden dolayı bazı eksikliklerimiz olmuştur. Şimdi yeni bir yerel seçim atmosferine giriyoruz. İnşallah sağduyunun ve vatandaşın özgür iradesinin sandığa yansıyacağı demokratik bir seçim olmasını ve ülkemize huzur ve sağlık getirmesini diliyorum"dedi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Başkan Toltar konuşmasının ardından meclis gündemine geçti. 16 gündem ve 2 gündem dışı madde tek tek okunarak oylandı. Gündemde yer alan Tavşancıl Sosyal Tesisi'nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bedeli karşılığında satışı oy birliği ile kabul edilirken, 2019 yılı vergi tarifleri görüşülmek üzere ilgili birimin çalışması oy birliği ile kabul edildi. Gündemde yer alan Türkiye Gençlik Vakfı ile Dilovası Belediyesi arasında yapılacak olan protokolün Plan ve Bütçe Komisyonu'na havalesi onaylandı.

DENETİM KOMİSYONU KURULDU

Ayrıca meclisin son gündem maddesi olan Denetim Komisyonu'nun kurulması ile ilgili yapılan oylamada AK Parti'den Cemil Daşdemir, Kadir Teke, Halit Ekici, Cafer Avşar, muhalefetten Hüsamettin Meral komisyona seçilen isimler oldu.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV