banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
23 Eylül 2019 Pazartesi

Büyükgöz: Sağlık birimlerinin yeri meydan olacak

Herkes Ülkücü Olamaz.!

04 Haziran 2017, 23:54

Okumayan , düşünmeyen ,üretmeyen ,davasının felsefesini bilmeyen yaşamayan ,konuştukları farklı,yaptıkları ve yaşadıkları farklı insanların dava adamlığı afakidir,gerçekçilikten uzaktır.

Türk İslam Ülküsünü okumadan ,anlamadan herhangi bir başka neden için Ülkücüyüm diyen insanlar bu davaya hep zarar vermişlerdir,vermeye de devam etmektedirler.

Herkes Ülkücü olamaz. Ocağa ve partiye her adımını atan Ülkücü değildir.

Ülkücülüğün temel felsefesini yaşayanlar ,düşünce,hareket,söylemleri farklı olmayanlar Ülkücü olabilir.
*
Kendi dar kalıpları içinden çıkamayıp, makam mevki için başkalarını sürekli suçlayan ,aşağılayan insanlar özellikle kindar insanlar bu davanın önünü hep tıkamıştırlar.

Kendilerinden başkalarını dava adamı kabul etmeyenler , kendilerine biat edildiği zaman iyi,edilmediği zaman hain suçlaması yapanlar ,sürekli yalnızlaşmaya mahkümdurlar.

Zamanla tek başlarına yada çevrelerindeki boş insanlardan oluşan küçük gruplara yat yat,kalk kalk demekten başka hiç bir işe yaramazlar. 
*
Ülkücü davasını okumalı ,bilmeli, vatan ve milletini sevmeli ,korumalı, gerektiğinde çekinmeden her fedekarlığı yapmalıdır...

Ülkücü ; Türk Milleti'nin inançlarını , milli ve manevi değerlerini yaşayan ve bu değerlere sahip çıkandır. Ezan okunurken caminin ters tarafına gidenler , boş boş zaman geçirenler ,ezan okunduğunda duymamazlıktan gelenler durumlarını gözden geçirmelidirler... 
*
Teşkilata hasbelkader çeşitli nedenlerle veya bir akrabası veya arkadaşına desdek vermek için gidip gelenler ,Türk İslam Ülküsü davasını okuyup ,bilip milli ve manevi değerlerimizi yaşamadıkları sürece Ülkücü sayılmazlar.

Bu tür insanların var ve yok oluş eğilimleri de çok kaygandır. Eğitimlerle bu tür insanlar davaya kazandırılabilirler. Her zaman her yerde eğitim şarttır.

*
Birinci planda okunması gereken kitaplar: Sancı, Milli doktrin 9 ışık,Sosyalizm,Nutuk,Kur'an-ı Kerim ve meali,Güneydoğu Raporu, Türkiye'nin meseleleri,Türk İslam Ülküsü Serisi,Türkçülüğün esasları,Ülkücüye Notlar, Marksizm Leninizm ve Tenkidi ,Türk Cihan Hakimiyeti Mefküresi,İslam öncesi Türk tarihi ve töresini ve köklerimizi bilmek ve öğrenmek açısından;Bozkurtların ölümü,Bozkurtlar diriliyorPrf Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu Eserleri, vb eserleri okumak gereklidir...

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV