banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
17 Temmuz 2019 Çarşamba

Gebze'de hareket halindeki midibüsten düşen genç kız öldü

Çayırova Belediyesi’nden ağız ve diş sağlığı haftasında etkinlik

Çayırova Belediyesi’nden ağız ve diş sağlığı haftasında etkinlik

24 Kasım 2016 Perşembe 17:14
 Çayırova Belediyesi’nden ağız ve diş sağlığı haftasında etkinlik
Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Çayırova Toplum Sağlığı Merkezi İşbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte Bilgievleri, Gençlik Merkezi ve Anne-Çocuk kulübü öğrenci ve velilerine Ağız ve Diş Sağlığı, Beslenme İlişkisi ile Sağlıklı Beslenme başlıkları altında eğitim verildi.

Çayırova Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında; Çayırova Toplum Sağlığı Merkezi Diş Hekimi Gaye Erdoğan Yenimahalle Anne-Çocuk Kulübü öğrenci ve velilerine eğitim verdi. Diş fırçalamanın önemi ve alışkanlığının kazanılması konusunda da bilgilendirmede bulunan Gaye Erdoğan Ağız ve Diş Sağlığı haftasının çocuklar ve veliler için önemli bir hatırlatmada bulunduğunu, diş bakımının insan hayatında ciddi bir önem arz ettiğini belirtti. 

Veli ve çocukların bu konudaki sorularını da yanıtlayan Diş Hekimi Gaye Erdoğan diş bakımı, beslenmenin dişlerimiz üzerindeki etkisi üzerinde de durarak, dış fırçalama alışkanlığının çocuk yaşlarda kazınılmasının etkilerini de vurguladı. 
Tedavi sürecinde izlenilmesi gereken yol konusunda da öğrenci ve velileri aydınlatan Gaye Erdoğan düzenlenen ve önemsenen bu önemli haftaya destek olup, halkın bilinçlenmesine  önem veren Başkan Şevki Demirci’ye de teşekkürlerini iletti.
Etkinlikler kapsamında Cumhuriyet Mahallesi Bilgievi öğrencileri de öğretmenleri eşliğinde; Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Çayırova Semt Polikinliğine ziyarette bulundular. 

Sorumlu doktor Emre Dağ’ın karşıladığı öğrenciler hastaneyi gezerek hastane ve süreç konusunda bilgi sahibi oldular. Diş hekimi Nilgün Barsgan’dan aldıkları bilgiler sonrasında da  diş fırçalamanın önemini ve yöntemlerini kavrayan çocuklar aynı zamanda diş hekimliği mesleğini de yakından tanıma fırsatı buldular.
 
Başkan Şevki Demirci; "Ağız ve diş sağlığı eğitiminin sağlıklı yaşam ve kaliteli bir hayatın devamlılığını sağlaması konusunda önem taşıdığını vurgulamak isterim. Velilerimizin, çocuklarımızın, Bilgievleri, Anne- Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezi'ndeki büyük ailemizin bu konuda bilinçlendirilmesi, dış fırçalama alışkanlığının kazandırılması hususunda gereğini yapıyoruz ağız ve diş sağlığının korunması, iyileştirilmesi ve bu bilincin yaygınlaştırılmasında büyük bir özveri ile çalışan tüm diş hekimlerimizin 20-26 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftasını kutlar, sağlıklı ve güzel gülüşlü günler dilerim" dedi. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV