banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
20 Ocak 2019 Pazar

Dalkılıç: Onları sandığa gömeceğiz

Her kitle kanser değildir!

Her kitle kanser değildir!

19 Nisan 2018 Perşembe 20:37
Her kitle kanser değildir!


Kalın barsağında kitle saptanan Bedriye hanım, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde laparoskopik (kapalı) ameliyat ile sağlığına kavuştu.

69 yaşında Sakarya’da yaşayan Bedriye hanımın bir süredir sindirim sistemiyle ile ilgili şikayetleri vardı. Kan değerleri düşüktü ve nedeni araştırılırken kalın barsağında tıkanmaya neden olabilecek 10 cm kitle saptandı. VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Altıntoprak ve Yrd. Doç. Dr. Enis Dikicier’e başvuran Bedriye hanım kısa süre sonra Laparoskopik (kapalı) ameliyata alındı. 

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Altıntoprak, "Cerrahi girişim gerektiren kalın barsak hastalıkları tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de sık görülen bir durumdur. Sıklıkla karşılaşılan tanılardan birisi kanserdir. Kalın barsakta kanser olmayan kitleler ve bazı hastalıkların da tedavisi için cerrahi girişimler gerekli olabilmektedir. 

Hastamızda da kanser olmamasına rağmen kalın barsakta tıkanmaya neden olacak kadar büyümüş bir kitle mevcuttu ve bu nedenle cerrahi girişim gerçekleştirildik. Laparoskopik olarak gerçekleştirilen ameliyat sonrası hasta kısa zamanda toparlandı ve kısa bir sürede sorunsuz olarak taburcu edildi” dedi. 

Bedriye hanım ise, "Hekimimize çok güveniyoruz. Sakarya’dan geldik. Kısa sürede ağrısız sızısız yürüyebilir hale geldim. Bu kadar büyük ameliyat sonrası bu kadar hızlı iyileşebileceğimi zannetmiyordum" dedi.

LAPAROSKOPİK AMELİYATLARIN ARTILARI

Laparoskopik ameliyatlar günümüzde rutin olarak uygulanan cerrahi girişim şekli olmaya başlamıştır. Açık ameliyatlara göre ameliyat sonrası dönemde daha az ağrı, daha az enfeksiyon riski,  daha çabuk ayağa kalkma, daha kısa sürede taburcu olma ve gündelik yaşama hızlı dönmek gibi avantajlara sahip olan laparoskopik cerrahi daha iyi kozmetik sonuç avantajını da hastalara sunmaktadır. 

Sadece safra kesesi, fıtık ve apandisit gibi ameliyatlarda değil kanser ameliyatları da artık günümüzde VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde laparoskopik olarak başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Özellikle kalın barsak ve mide kanserleri başta olmak üzere pankreas, dalak, safra yolları, karaciğer ve ince barsaklara ait kanserler de dahil olmak üzere cerrahi girişim gerektiren hastalıklarda laparoskopik yöntemler, uygulayan cerrahın deneyimine bağlı olarak, gerçekleştirilmektedir.  

Anahtar Kelimeler: Her Kitle Kanser Değildir!
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV