banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
26 Haziran 2019 Çarşamba

Romanya'dan gelip Gebze'de şifa buldu

KOÜ'de ilaç sektöründeki yerlileşme konuşuldu

KOÜ'de ilaç sektöründeki yerlileşme konuşuldu

03 Ekim 2018 Çarşamba 19:55
 KOÜ'de ilaç sektöründeki yerlileşme konuşuldu


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın daha önce başlatmış olduğu çalışmalar kapsamında, ülkemizin imalat sektörünü güçlendirmek ve yüksek teknolojili ürünlerin payını artırmak için belirlenen 5 odak sektörden birisi olan ilaç sanayi ile ilgili Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde toplantı gerçekleştirildi.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KUSİ) çerçevesinde, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı koordinasyonunda düzenlenen toplantıya; Kocaeli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, akademisyenler, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Kocaeli'de Ar-Ge Merkezi bulunan ilaç sektöründe faaliyet yürüten firmalardan, Bilim İlaç San. Tic. AŞ, Onko Koçsel San. Tic. AŞ ve Santa Farma San. Tic. AŞ Ar-Ge Merkezi yetkilileri katılım gösterdi.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin öncülüğünde ilaç sektöründe yerlileşmenin önünü açacak konuların görüşüldüğü toplantıda, Üniversitemizde yürütülen Ar-Ge çalışmalarının ticarileşmesi konusunda izlenmesi gereken yol haritası üzerinde duruldu. İlaç sektörü ile Tıp Fakültesi arasında yapılan ilk toplantının devam edeceği ifade edildi.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV