banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
20 Ekim 2018 Cumartesi

Kocaeli merkezli yasadışı silah ticareti operasyonu

Medical Park Gebze Hastanesi Gebe Okulu tamamlandı

Medical Park Gebze Hastanesi Gebe Okulu tamamlandı

28 Kasım 2017 Salı 16:15
Medical Park Gebze Hastanesi Gebe Okulu tamamlandı
Deneyimli, başarılı hekim kadrosuyla, tıbbi altyapısıyla Gebze’de 7 yıldır hizmet vermeye devam eden Medical Park Gebze Hastanesi 24 Kasım Cuma günü 4 haftalık gebelik eğitimini değerli anne adaylarının katılımıyla tamamladı.

Medical Park Gebze Hastanesi geçen sene üç kez gerçekleştirdiği Gebe Okulunu bu sene daha farklı ve dolu bir programla organize ederek anne adayları ile buluştu. Eğitimler birbirinin devamı niteliğinde 4 hafta, haftanın 1 günü devam etti. 

Eğitimler Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. M. Emre Dibek, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Uzm. Dr. Mustafa Levent Acar, Uzman Psikolog Gizem Sezgiç, Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Simge Çolakoğlu ve Eğitim ve Gelişim Hemşiresi Şerefnur Yılmaz tarafından verildi.
Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya gebelik oluşumu, gebelik fizyolojisi ardından gebelikte oluşabilecek şikâyetlerden bahsetti. Uzm. Psk. Gizem Sezgiç; gebelik ve lohusalıkta duygusal değişikliklere değindi. haftasında Dyt. Simge Çolakoğlu; gebelik ve lohusalıkta beslenme konusunda dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken gıdalara dikkat çekti. Gebelere yenilmesi gereken yemeklere örnekler verdi. Gebeler hep birlikte bir öğün yemek yediler. 
Şerefnur Yılmaz hastanede gebeleri nelerin beklediğini anlattı. Anne adaylarının aklına takılan bir başka soru hastane çantasına neler koymalıyız sorusunu yanıtladı. Ardından doğumda ıkınma teknikleri ve masajlardan bahsetti. Anne sütü ve emzirme yöntemleri,  yeni doğan bakımı ve lohusalık bakımını anlatarak programı tamamlayacak

Gebelik Okulu 17 Kasım Cuma günü Uzm. Dr. Mustafa Levent Acar’ın doğumda analjezi yöntemlerini anlatması ile başladı. Şerefnur Yılmaz nefes ve solunum egzersizleri, doğum sırasında ağrı ile baş etme yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Uzm. Dr. M. Emre Dibek doğumdan sonra yeni doğan değerlendirmesi ve takibini anlattı. 

Keyifli ve oldukça bilgilendikleri ileten anne adayları hatıra fotoğrafı çektirerek hastaneden ayrıldılar. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV