banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
16 Ekim 2019 Çarşamba

Bankamatikçi personele işten çıkarma ve soruşturma

Soluk ten hayat kurtardı

Soluk ten hayat kurtardı

22 Eylül 2019 Pazar 12:21
 Soluk ten hayat kurtardı
 

İzmirli Taksici Sebahattin Saraç, kan tetkikleri normal olmasına rağmen soluk ten nedeniyle doktor kontrolü isteyen diyetisyeninin şüphesi sayesinde hayatta kaldı. Dahiliye Uzmanı Dr. Cüneyt Hayretdağ’ın fiziki muayenede karaciğerinde kitle saptanan Saraç, hızlı bir şekilde ameliyata alınarak hayatta kalmayı başardı.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Taksi Durağı’nda taksicilik yapan Sebahattin Saraç, aşırı kiloları nedeniyle Dr. Cüneyt Hayretdağ Kliniği’nde görevli Diyetisyen Çağrı Sevgel kontrolünde zayıflıyordu. Saraç, geçtiğimi 5 Temmuz tarihinde kilo kontrolü için Sevgel’e muayene oldu. Bir kaç gün önce özel bir hastanede tüm kan tetkiklerine bakılan ve sonuçları normal çıkan Saraç’ın soluk tenli olduğunu fark eden Sevgel, danışanına uzman doktor kontrolü önerdi.
 
Saraç, “Ben sağlıklıyım bir doktor kontrolüne ihtiyacım yok” dedi. Sevgel’in ısrarı üzerine aynı klinikte görevli Dahiliye Uzmanı Dr. Cüneyt Hayretdağ, Saraç’ı elle fiziki muayeneden geçirdi. Dr. Hayrettağ, eliyle karaciğerde bir sertlik tespit etti ve hemen karaciğer ultrasonu çekilmesini istedi. Ultrasonda karaciğerinde 5 santimetrelik kitle tespit edilen Saraç, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Doç.Dr. Murat Zeytunlu tarafından ameliyata alındı. Başarılı geçen operasyonda kitle çıkartıldı.

Hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Dr. Hayretdağ, “Diyetisyen Çağrı Bey danışanını ‘soluk tenli’ olması nedeniyle muayene için bana yönlendirdi. Soluk bir benzi, toksik görünümü olan hastanın fiziki muayenesi sırasında karaciğerinde bir sertlik tespit ettim. Çekilen ultrasonda 5 santimetre büyüklüğünde bir kitle görüldü. Kitlenin patolojisi kanser ile uyumlu geldi. Ege Üniversitesi’nde acil ameliyata alındı. Operasyon sonrasında cerrahı sınırları da temiz çıktı. Onkoloji bölümü sadece immoterapi planlıyor. Soluk görüntüsünden şüphelendiğimiz hastamız kanser vücuduna yayılmadan sağlığına kavuşmuş oldu. Bu vaka, fiziki muayenenin ne kadar önemli olduğunu anlatma açısından çok önemli” dedi.

KONUŞTUĞUM TÜM DOKTORLAR 
ÇOK ŞANSLI OLDUĞUMU SÖYLÜYOR

Geçtiğimiz Ağustos ayında geçirdiği operasyondan sonra sağlığına kavuşan Saraç, “Konuştuğum tüm doktorlar, benim çok şanslı olduğumu söylüyor. Hayatımı erken tanı ile kanseri gören Cüneyt Bey’e borçlu olduğumu söylediler. Hocama çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DİYETİSYEN: ÇOK MUTLUYUM

Saraç’ı 2019 Ocak ayından beri takip ettiğini belirten Uzm. Diyetisyen Çağrı Sevgel, danışanını şeker hastalığı ve zayıflama yönünden takip ettiğini belirterek, “Son randevusuna geldiğinde soluk göründüğünü fark ettim.  Hastayı Dahiliye Uzmanımıza yönlendirdim. Hastamızın sağlığına kavuşmuş olmasından dolayı çok mutluyum” dedi.


Anahtar Kelimeler: Soluk Ten Hayat Kurtardı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV