banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
16 Aralık 2018 Pazar

Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun

VM MEDICAL PARK Kocaeli Hastanesi 1-7 Nisan Kanser Haftası'na dikkat çekti

VM MEDICAL PARK Kocaeli Hastanesi 1-7 Nisan Kanser Haftası'na dikkat çekti

04 Nisan 2018 Çarşamba 15:05
 VM MEDICAL PARK Kocaeli Hastanesi 1-7 Nisan Kanser Haftası'na dikkat çekti


Kanser 21.yüzyılın en önemli sağlık sorunudur. Görülme sıklığı birçok ülkede kalp hastalıklarını yakalamış hatta geçmiş durumdadır. Kanser, sıkı kontrol mekanizmaları ile yönetilen vücudumuzdaki ahenkli halin günün birinde bazı organ veya doku hücrelerinin kontrolden çıkıp düzensizliğe yönelerek bozulmasıyla oluşan hastalığın adıdır. 

Günümüzde kanser, bugün her üç kişiden birinin ömrü boyunca yakalanabileceği yaygın bir hastalık haline gelmiştir. Kansere yakalan hasta sayısı tüm dünyada giderek artmaktadır. Araştırmalara göre 2020 yılında dünyadaki kanser hastalarına 20 milyon kişinin daha ekleneceği öngörülmektedir. Tüm bu olumsuz tablo karşısında aslından Kanser, önlenebilir ve erken teşhisle tedavi de edilebilir bir hastalıktır.

Erken tanının önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için her yıl 1-7 Nisan Kanser haftasında çeşitli organizasyonlar ve etkinler yapılmaktadır. VM Medical Park Kocaeli Hastanesi de Kanser ve erken tanının önemine dikkat çekmek için hastane girişinde stand kurarak bilgilendirmelerde bulundu.
 
1-7 Nisan Kanser haftasında hastanenin Kemoterapi bölümünde tedavi gören misafirler de unutulmadı. Müzik ruhun gıdasıdır sözünden de yola çıkarak misafir ve yakınlarına da güzel bir sürpriz hazırlandı. Canlı müzik yapıldı. Kendi hekimlerini ve hastane çalışanlarını karşılarında gören misafirler önce şaşırdılar ardından şarkılara eşlik ettiler.  

Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Doğan Koca, İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Levent Elgün, Biyokimya Uzmanı Uzm.  Dr. Özcan Avcı, Radyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Durmuş Güngör, Onkoloji Sorumlu Hemşiresi Bilge Güçlü, Laboratuvar Teknisyeni Tuğba Nur Aydın, Kurumsal Pazarlama Uzmanı Fatma Acar, Misafir Hizmetleri Görevlisi Bircan Kaba, Acil Hemşiresi Kaan Kuran, Misafir Hizmetleri Görevlisi Büşra Öztürk ve Yardımcı Sağlık Personeli Havva Pehlivan hasta ve hasta yakınlarına keyifli anlar yaşattılar.

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Yrd.Doç. Dr. A. Erdal İbanoğlu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

2,5 sene önce sağlıkta değer katan hizmet sloganıyla yola çıktığımız hastanemizde Kocaeli ve çevre illere hizmet vermekteyiz. Tüm hastalarımız gibi onkoloji hastalarımızın tedavi süreci yanı sıra ruh sağlıkları da bizler için çok önemli. İçeride yatan hastalarımız kadar dışarıda kalanları bilgilendirmek farkındalık yaratmak bizlerin sorumluluğunda. 

Bunun için 1-7 Nisan Kanser Haftasında hem hastane içerisinde hem hastane dışında ulaşabildiğimiz kadar kişiye ulaşmak ve erken tanının önemini anlatmak istiyoruz. Hastane ana girişinde bilgilendirme standımız 7 Nisan’a kadar açık kalacak. Nisan ayı boyunda çeşitli firmalarda çalışanlarla buluşarak hekimlerimiz bilgilendirmelerde bulunmaya devam edecek.

 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV