Kapat
Kocaeli Öncü
Kocaeli Öncü
Kocaeli Öncü
Serkan Yağcı Dünya Şampiyonu!
Serkan Yağcı Dünya Şampiyonu!
Slovakya’da yapılan Üniversiteler Dünya Karate Şampiyonası’nda mücadele eden Gebze’nin başarılı sporcusu Serkan yağcı, tüm rakiplerini puan bile vermeden geçerek Dünya Şampiyonluğuna ismini altın harflerle yazdırdı.  13-15 Temmuz tarihlerinde Slovakya’nın başkenti...
18 Temmuz 2012 12:36
Font1 Font2 Font3 Font4

Slovakya’da yapılan Üniversiteler Dünya Karate Şampiyonası’nda mücadele eden Gebze’nin başarılı sporcusu Serkan yağcı, tüm rakiplerini puan bile vermeden geçerek Dünya Şampiyonluğuna ismini altın harflerle yazdırdı.

 13-15 Temmuz tarihlerinde Slovakya’nın başkenti Bratislava’da düzenlenen ve 56 ülkenin katıldığı 8. Dünya Üniversiteler Karate Şampiyonasında bölgemizin ve ülkemizin gururu milli sporcumuz Serkan Yağcı, tüm rakiplerini geçerek Dünya Şampiyonu oldu. Geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde İspanya’nın Tenerife kentinde düzenlenen Büyükler Avrupa Şampiyonasında da Avrupa 2.si olan milli Karatecimiz Serkan Yağcı, kariyerindeki başarılara bir dünya şampiyonluğu daha ekleyerek gururumuz oldu.

PUAN VERMEDEN DÜNYA ŞAMPİYONU

Büyük erkekler75 kg’da tatamiye çıkan Yağcı, ilk turda İspanyol rakibini 1-0, ikinci turda Brezilyalı rakibini 7-0, üçüncü turda Yeni Zelendalı rakibini 4-0 ve yarı finalde Cezayirli rakibini 6-0 yenerek finale adını yazdırdı. Finalde ise Karadağlı rakibiyle karşılaşan Serkan, finali de 4-0 kazanarak şampiyonanın altın ismi oldu. Dünya şampiyonasının son gününde erkek takım kumite müsabakalarında da yarışan şampiyon sporcumuz, tüm müsabaka boyunca hiç maç kaybetmeyerek erkek kumite takımımızın finale adını yazdırmasında büyük rol oynadı. Göstermiş olduğu üstün performans ve güçlü duruşundan dolayı şampiyonaya katılan tüm ülke sporcuları, antrenör, hakem ve yöneticilerinin büyük ilgisini ve takdirini toplayan Yağcı, Dünya şampiyonasının favori ismi olarak gösterildi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Şampiyona öncesinde, sırasında ve sonrasında kendisinden desteğini eksik etmeyen başta ailesi olmak üzere ilk antrenörü Adnan Şamdan, İler Yemek Şirketi sahibi ve Dasiad Yönetim Kurulu üyesi  Hasan Temiz, 360 Spor kulübü, Gençlik ve spor il ve ilçe müdürlükleri, Kocaeli Valiliği, ilçe kaymakamlığı, belediye başkanları, yönetici ve sponsorlarına teşekkür eden Serkan Yağcı, “Destekler devam ettiği sürece ülkeme madalya kazanmak benim için büyük gurur veriyor. Her zaman daha iyisini yapabilmek için çok çalışıyorum ve emeğimin karşılığını aldığım için çok mutluyum. Kazanmış olduğum şampiyonluklar milletimize ve bölgemize hayırlı olsun.” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

Yukarı Geri Ana Sayfa