banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
18 Temmuz 2019 Perşembe

Yenikent'te okul kayıtları başladı, nüfus arttı

Bakan Kurum: Dilovası bölgenin parlayan yıldızı olacak

Bakan Kurum: Dilovası bölgenin parlayan yıldızı olacak

21 Mart 2019 Perşembe 20:48
 Bakan Kurum: Dilovası bölgenin parlayan yıldızı olacak

Dilovası'nda
vatandaşlarla bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, vatandaşların özlemle beklediği müjdeyi verdi, "Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi’ni Dilovası’nın dışına taşıyoruz. Daha temiz daha sağlıklı bir Dilovası’nı size armağan ediyoruz" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dilovası'nı ziyaret etti. Şehir merkezine gelmeden önce kentsel dönüşüm alanlarını ziyaret eden Bakan Kurum’a AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve Cumhur İttifakı AK Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir eşlik etti. 

Ardından Dilovası’nda kanaat önderleriyle bir araya gelen Bakan Kurum, “Hava kirliliğine sebep olan ünitelerden en önemlisi olan Kömürcüler OSB’yi Dilovası’nın dışına taşıyoruz. Daha temiz daha sağlıklı bir Dilovası’nı size armağan ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

DİLOVASI'NA 500 KONUT YAPILACAK

Kocaeli’nin sanayi konusunda önemli bir şehir olduğunu belirten Kurum, "Siz sürekli bizi desteklediniz, şimdi artık bizim de Dilovası’na büyük bir yatırımı kazandırmamız gerekiyor, problemlerini çözmemiz gerekiyor. Buna ilişkin bölge milletvekili hem de belediye başkan adayımızın da önemli projeleri var. 

Biz TOKİ ile tüm Türkiye’de tam 250 sosyal konut projelendiriyoruz, ilk etapta 2019 yılında 50 bin sosyal konutu projelendirdik, şu anda başvuru sayısı 350 bini aştı. Medeniyetimizin ruhuna uygun şehircilik anlayışıyla üretiyoruz. Bu 50 bin konutun 800 tanesini Kocaeli’ne yapıyoruz, bunun 500’ünü burada Dilovası’nda inşa ediyoruz. Dilovası’nda 583 liralık taksitlerle ev sahibi olabilecekler. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

KÖMÜRCÜLER OSB’Yİ İLÇENİN DIŞANA TAŞIYORUZ

Dilovası’nda kangrene dönüşmüş pek çok sorunun aşıldığını da anlatan Bakan Kurum, “Dilovası’nın yüzde 70’i 2B statüsündeydi, vatandaşlarımız tapularını aldılar, imar planlarının çıkmasıyla burada gerekli işlemleri yapabilecek hale geldiler. Tapularımız hayırlı olsun. Bu tapulardan sonra kentsel yenileme zamanı geldi. Burada yeniden kentsel dönüşümü başlatıyoruz. Buradaki vatandaşlarımızın hava kirliliğine dair problemler vardı, bunları biliyoruz, partimiz ve belediyemizle bu istişareleri yapıyoruz. 

Yeni Dilovası’na dair birçok görüşmemiz oldu. Biz sizlerin partisiyiz, milletimizin partisiyiz, milletimiz ne derse gece gündüz çalışacağız. Sizin istemediğiniz hiçbir süreçte biz de yokuz. Sizlere hizmet etmek bizim en önemli önceliğimiz, sağlıklı bir hayat yaşatmak en temel görevimiz. Hava kirliliğine sebep olan ünitelerden en önemlisi Kömürcüler Organize Sanayi çalışmalarının sonuna geldi. Kömürcüler OSB’yi Dilovası’nın dışına taşıyoruz. Daha temiz daha sağlıklı bir Dilovası’nı size armağan ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

DİLOVASI BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

Programda son olarak konuşan Bakan Kurum, "Bununla ilgili ilk önce bir master plan yapacağız. Tarım alanlarını, yerleşim alanlarını içeren bir master plan olacak. Burada 50 bin vatandaşımız yaşıyor, yaklaşık 12 – 15 bin konut yapar. Bu bizim dişimizin kovuğuna yetmez. 2019’da başlayacağız, 2023 yılında tertemiz bir Dilovası’nı size kazandıracağız. 

Tabi sanayicimizi de memnun edecek çözümler üzerinde çalışıyoruz. Ama vatandaşımızın sağlığı bizim önceliğimizdir. Onların sağlığını etkileyen 22 firmamızı da tatmin edecek bir çalışma yaparak Dilovası’ndaki vatandaşımızı ve sanayicimizi memnun edecek yaşanabilir bir Dilovası’yla burayı bölgenin parlayan yıldızı yapacağız. İnşallah bunu elbirliği içinde hep birlikte yapacağız. Belediye Başkanımız takip edecek, bizler de ona destek olacağız, bu işleri hızlı bir şekilde yapacağız” dedi. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV