banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Haziran 2019 Çarşamba

Gebze'de akaryakıt istasyonundan hırsızlık

Çakır hem üyelikten hem de adaylıktan ayrılıyor

Çakır hem üyelikten hem de adaylıktan ayrılıyor

30 Aralık 2018 Pazar 21:20
Çakır hem üyelikten hem de adaylıktan ayrılıyor
 

MHP
Gebze Belediye Başkan Aday Adayı Serap Çakır adaylıktan çekilme sebepleriyle ilgili açıkla yaptı.

Serap Çakır yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Milliyetçi Hareket Partisi Gebze Belediye Başkanı Aday Adayı Serap Çakır olarak sabah ani bir kararla aday adaylığımdan çekildiğimi duyurdum. Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aday adaylık sürecim ile ilgili kısa bir açıklama yapma ihtiyacı doğdu. Ezelinden var olan her zaman açıkça söylemekten çekinmediğim MHP'ye olan gönül bağım 2015 yılında resmiyete dönüşmüştü.

Seçim zamanlarında ilçe teşkilatım teklif ile gelmiş, aktif siyasete girmeye sıcak bakmadığım için kabul etmemiştim. 31 Mart seçimleri için teşkilatımın getirdiği teklif ve görüşme süreçleri sonrasında İl Başkanı'nın da bilgisi doğrultusunda gelen bir teklif olduğu söylendiği için, Gebze'ye hizmet amacıyla kabul ettim. 

Süreç verilen söz gibi başlayıp ilerlemedi. Çünkü ben aday adaylığı değil aday olursam varım demiştim ve Ankara'ya gittiğimiz, başvurumuz yapıldığı anda resmen adaylığımın açıklanacağı söylenmişti. Gittik, döndük sonrasında benim dışımda 5 tane daha aday adayı olduğu ve sürecin ne olacağı belli değil bekliyoruz denmeye başlandı.

Tabi ki ne olursa olsun sonuçlanana kadar beklemek niyetindeydim. 2-3 hafta kadar sonra diğer aday adayı arkadaşlarımız teşkilat binasında yapılan toplantı ile çekildiklerini açıkladılar ve Gebze'de tek aday adayı olarak bugüne kadar geldik.

Bu süreçte İl Başkanı sayın Aydın Ünlü beyi de ziyaretimiz oldu ve "Sürecin ne olacağı belli olmaz, siyaset uzun soluklu bir iş. Bu sefer olmazsa ileride başka bir şekilde devam edersin" şeklinde konuşmuştu. 

Neredeyse 2 aya yakın bir süre herşeyi ve herkesi gözlemledim. Sürecin uzaması çeşitli dedikoduları da beraberinde getird. Zor bir süreç geçirdim ve bana sorulan cevabını benim de bilmediğim sorulara kırmızı çizgi ve Cumhur İttifakı'na zarar vermeyecek şekilde cevap vermeye çalıştım.

Benim hedefim ilerisi, uzun soluklu siyaset değil, Gebze'ye hizmetti. Uzun soluklu siyaset ya da vekil olma gibi bir niyetim hiç bir zaman olmadı. Çünkü siyasetten öte hizmet anlayışına sahip yapıdayım. Hedefim Gebze'ye hizmet ederek Milliyetçi Hareket Partisi'nin belediyecilik anlayışını Gebzelilere yaşatmaktı. Ama yaşananlar ve gözlemlediğim kadarıyla sürecin uzaması ya benim çekilmem ya da veto edilmem şeklinde ilerledi.

Bu ihtimaller yarı yarıyaydı. Yani ya ben çekilecektim ya da veto edilecektim ama kesinlikle aday olarak açıklanmayağım düşüncesi oluştu. Şunu söylemekte de fayda görüyorum. Şahsım bugüne kadar ne sosyal medya hesaplarımda ne de her hangi bir gazeteci ya da bir şahsa adaylığım kesinleşti, adayım açıklamasında bulunmadım.

Her zaman aday adayı olduğumu üstüne basa basa söyledim. Beni aday görmek isteyenlerin aday olarak lanse etmesi onların tercihi. İlçe taşkilatının kendi sayfalarında Gebze'nin tek adayı olduğum için aday olarak paylaşımlar yapması sonucu bazılarında kesin aday olduğum algısı yaratmış olabilir.

Herkes bugüne kadar iyi ya da kötü istediği gibi yazıp çizdi. Bu süreçte herkesin açıklamalarına saygı duyduğum gibi benim de düşüncelerime ve görüşlerime saygı duyulmasını bekleyerek, hem aday adaylığımdan hem de parti üyeliğimden istifa ettiğimi tüm kamuoyuna bildiririm.

Kendi bazı MHP'liyim diyenler tarafından muhalefet adı altında hakaret, iftiralara maruz kaldığım ve eğer muhalefet yapılacaksa muhalefetin, muhalefet partili olan kişilere saygı ve adalet çerçevesinde yapılması görüşünde olduğum, aldığım bu karara tuz biber ekti.

Partiyi o kişilere tamamen bırakmak adına Pazartesi resmi olarak hem üyelik hem de aday adaylık sürecimi sonlandıracağım. Herkes kendince nasıl en iyi vatanseverse ben de kendimce öyleyim.

Benim için şahsi menfaatlerimden öte vatan ve ilçe menfaatleri gelir. Bu süreçte kimseyle şahsi bir sorunum olmadı, olmaz da. Yazdılar okuduk, söylediler dinledik.

Sayın İl Başkanı Aydın Ünlü beye, İlçe Başkanı Ferit Taşdemir'e ve yönetimine, Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Çağrı Şakar bey ve yönetimine, mahalle başkanlarına ve tüm MHP'ye gönül veren herkese teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum. Hatamız varsa affola. Herkesin yolu açık olsun.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV