banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
20 Haziran 2019 Perşembe

Darıca Belediyesi’nde yeni görevlendirmeler

Çetinkaya: Gebze hepimizin

Çetinkaya: Gebze hepimizin

29 Aralık 2018 Cumartesi 15:13
Çetinkaya: Gebze hepimizin
 
Samsunlular Derneği'nde Gebze’de yaşayan Samsunlu vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Parti Gebze Belediye Başkan adayı Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya, bir kentte yaşamak için illa o kentte doğmak gerekmediğini bazen doymanın ve ikame etmenin doğmaktan daha önemli olduğunu vurgulayarak, hepimizin tek amacı olmalı; "Her birlikte daha ferah ve refah içinde bir kentte yaşamak" dedi.

Kentlilik bilincinin önemli olduğunun altını çize İYİ Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya, Samsunlular Derneği’nde bir araya geldiği Gebze’de yaşayan Samsunlulara nasıl bir Gebze hayal ettiklerini sordu.

YAŞADIĞIMIZ KENTİ EVİMİZ KABUL EDİYORUZ

Kendilerinin aslen Samsunlu olsa da Gebze’de yaşadıkları bu kentte hayatlarını sürdürdükleri için Gebzeliler kadar Gebzelilik bilincine sahip olduklarını ifade eden Samsunlular Derneği Başkanı Şakir Töngel, İYİ Parti Gebze Belediye Başkanı sayın Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya’yı ağırlamaktan son derece memnun olduklarını dile getirerek, "Biz Gebze’nin ekmeğini yiyoruz. Çocuklarımızı burada okutuyoruz, evlendiriyoruz burada işe yerleştiriyoruz. Biz Gebzeliyiz. Yaşadığımız kenti evimiz gibi kabul ediyoruz. Bunun için kim Gebze’de taş üstüne taş koymak isterse onun yanında oluruz. Gebze kazanırsa içinde yaşayan halk olarak bizler yani geleceğimiz olan çocuklarımız kazanmış olur" dedi.

SORGULANABİLİR ŞEFFAF BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ

Her şeyin hayal edebilmek ile başladığını söyleyen Gebze Belediye Başkan Adayı Yrd. Doç. Dr. Çetinkaya, "Biz bu zorlu ve meşakkatli yola çıkarken bir Gebze hayal ettik. Tüm mahalleleriyle birleşmiş. Tüm sosyal donatıları ile tamamlanmış. Ama durup şöyle bakınca bunlar zaten Belediyeciliğin yapması gereken işler. Gri renkli bir tablo ortaya çıktı. Bu tabloyu renklendirmek için betondan taştan asfalttan farklı bir şeyler yapmak kullanmak gerekirdi ki oluşturduğumuz bu tablo renklenebilsin. 

Biz de içine neşeyi çocuk kahkahalarını, her birimizin birer engelli adayı olduğunu bildiği halde hiç empati yapmadan yaşamını sürdürmesinin önüne geçmek için bu tabloya engelli kardeşlerimizi, geçmişimizin bizlere mirası onlara yaşlı demeyi sevmiyorum büyüklerimizi de ekledik. Kültür sanat etkinlikleri için İstanbul’a ya da İzmit'e gitmesine gerek kalmayan. 

Sokaklarında, kaldırımlarında ve caddelerinde kendinden ve kentinden emin bir şekilde halkımızın gezebildiği. Gebze'nin sorunlarını sizlerin gücü ve desteği ile beraber omuzlayarak ortadan kaldırmak için çalışacağız. Tek akıl yerine ortak akıl projemiz ile herkesin yaşadığı kentte söz sahibi olmasını sağlayacağız. 

Tamamen şeffaf sorgulanabilir bir Belediyecilik anlayışıyla sadece bir kesime değil üç yüz altmış sekiz bini aşan nüfusuyla tüm halka hizmet edeceğiz. Bizim belediyecilik anlayışımız da herkes kendisine dokunan bir yanı mutlaka bulacak ve yaşayacaktır" dedi.

Anahtar Kelimeler: Çetinkaya: Gebze Hepimizin
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV