banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Mayıs 2019 Pazar

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ulaşım ücretsiz

Çetinkaya'dan kariyer ve istihdam projesi

Çetinkaya'dan kariyer ve istihdam projesi

28 Şubat 2019 Perşembe 11:46
 Çetinkaya'dan kariyer ve istihdam projesi


Gençlerin en önemli sorunları arasında yer alan kariyer ve istihdam ile alakalı olarak şuana kadar yapılamayanı planladıklarını ifade eden Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Op.Dr. Burcu Çetinkaya, İşkur – işveren – iş arayanlar arasında birer köprü vazifesi görerek bu soruna kalıcı çözüm bulacaklarını söyledi.

Oluşturacakları CV Bankası ile istihdama yönelik kim nasıl iş arıyor, kim nasıl personel arıyor bunları birbirleri ile karşılaştırıp doğru yere doğru bireyi yönlendirilmesiyle istihdam sorununu çözeceklerini ifade eden Belediye Başkan Adayı Çetinkaya, kariyer planlaması ile de işinde ve mesleğinde ilerlemek isteyenler için MEB sertifikalı eğitimler verileceğinin müjdesini verdi.

Belediye bünyesinde istihdam danışma merkezleri kurularak kadın ve erkek tüm yeni iş arayanlara mesleki ilgi testini yaparak kişinin kendini tanımasını sağlayan, işverenlere rehberlik yapan, İşveren ile iş arayanları buluşturan, ilk iş gününde çalışana danışmanlık yapan, açık iş pozisyonuna en uygun elemanı seçen bir merkez kurmanın ana hedefi olduğunu ifade eden Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Op.Dr. Burcu Çetinkaya, Gebzeliler önceliğimizdir diye çıkılan bu yolda hedefimiz de önce Gebze’de ikamet edenlerin olacağını söyledi.

GEBZELİLİK BİLİNCİ İSTİYORUZ

Personel arayan işverenler için Belediye bünyesinde CV bankası (özgeçmiş havuzu) oluşturarak herkesin iş hayatında aktif katılımları için özellikle Gebze’de ikamet edenlere öncelikli olarak kurumsal destek veren bir merkez olmak istediklerini belirten Belediye Başkan Adayı Çetinkaya, “İstihdam eğitim seminerleri düzenleyerek iş arayanların işe bakış açısını pozitif yönde değiştirecek projeler üretmek istiyoruz. Engelli vatandaşlarımıza yönelikte şartlar uygun olduğunda, engellinin de her işi yapabileceğinden yola çıkan, engelli istihdamı konusuna kaliteyi getirmeyi ve engelli ile işveren arasında köprü olmayı hedefleyen Engelsiz Kariyer Birimleri departmanı ile engelliyi tanıyıp, ona uygun işi bulup, işe uyumunu sağlayıp, iş takibini yapacak birim oluşturulacaktır.

Hedef kitlesi; 14 yaş üstü bedensel, hafif zihinsel, işitme, konuşma, görme ve süreğen hastalar olan Engelli Kariyeri, %40 ve üzeri oranda Engelli Raporu olan herkese hizmet verecektir. Engelsiz Kariyer birimleri Departmanı olarak, Mesleki ilgi testini yaparak kişinin kendini tanımasını sağlayacak, Şirketinde engelli çalıştırmak isteyen işverenlere rehberlik yapacak. İşveren ile iş arayan engelliyi buluşturan bir platform olacaktır.

Engelli personel arayan işverenler için CV bankası oluşturarak Engellilerin iş hayatına aktif katılımları için kurumsal destek verecek bir merkez oluşturulacaktır. Engellinin ilk iş gününde danışmanlık yaparak. Açık iş pozisyonuna en uygun personeli seçen ve Uygunluk için gerekli rehberliği yapan bir merkez olacaktır. Sık sık İstihdam seminerleri düzenleyerek engellinin işe bakış açısını pozitif yönde değiştirecek bir projedir.” dedi.

İŞLEYEN KADIN PROJESİ

Kadınların sosyal güvenceleri, eğitimleri, meslek edinmeleri ve analık görevlerini yeterince yapabilmeleri konusunda yeni düzenlemeler yapılacağını söyleyen Belediye Başkan Adayı Çetinkaya, "İş bulmaları için gerekli istihdam desteği belediye bünyesinde kurulacak CV havuzları ve iş destek üniteleriyle sağlanacaktır. Dışarıda çalışma imkanı olmayan kadınlarımıza evlerinde yapabilecekleri, üretebilecekleri yeni kazanç kapıları açılacak. Meslek kursları ile gerekli destek sağlanacak. Ayrıca el emeği ürünlerini satabilecekleri sanal internet marketlerini kuracağız. Mahallelere kurulacak hanımeli sokağı projesiyle el emeği göz nuru ürünlerini satabilecekleri alanlar kurulacak" dedi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV