banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
15 Aralık 2018 Cumartesi

Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun

Dilovası'nda 2018'in ilk meclisi yoğun geçti

Dilovası'nda 2018'in ilk meclisi yoğun geçti

04 Ocak 2018 Perşembe 14:34
  Dilovası'nda 2018'in ilk meclisi yoğun geçti
Dilovası Belediyesi 2018 yılı ilk meclis toplantısı önceki gün Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın başkanlığında gerçekleşti. Önemli gündem maddelerinin yer aldığı toplantıda Başkan Toltar, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Dilovası Belediyesi 2018 yılının ilk meclis toplantısı olan Ocak ayı olağan meclis toplantısı önceki gün Dilovası Belediyesi toplantı salonunda Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar başkanlığında gerçekleşti.

BAŞKAN TOLTAR'DAN YENİ YIL MESAJI
Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler adına saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan meclis toplantısında konuşan Başkan Toltar, "Yeni bir yıla girdik. 2017 yılını geride bıraktık. 2017 yılı birçok olaylara tanıklık etti. Özellikle yakın coğrafyamızda çok kan ve gözyaşı döküldü. Kanın ve gözyaşının olmadığı bir yıl olur. İnşallah 2018 yılında kanın ve gözyaşının olmadığı huzurun barışın ve tüm insanlığa egemen olduğu bir yıl olur.
CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Ortadoğu’da halen daha ciddi olaylar yaşanmaya devam ediyor. 2017 yılında çok ciddi olaylar yaşadık. ABD'nin Kudüs'ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesi büyük tepkilere neden oldu. Cumhurbaşkanımız bu olay karşısında İslam birliğini bir haftada İstanbul'da ağırlamasıyla çok önemli adım atarak dünyaya önemli bir mesaj verdi. Gelinen noktada BM milletlerde alınan kararda hepimizi sevindirdi. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz.

OYNANAN OYUNLARIN HEDEFİ TÜRKİYE'DİR
Son olarak İran’da yaşanan olaylar da hoş karşılamıyoruz. İnşallah orada da kısa sürede barış huzur gelir. Ne oluyorsa İslam coğrafyasında oluyor. Bizler sağduyulu hareket ederek bu oynanan oyunları boşa çıkaracağız. Yaşanan olaylar karşısında her geçen gün daha da kenetleniyoruz. Bu oyunlarda hedef Türkiye’dir. Ülkenin birlik ve beraberliğine kast eden hain darbe girişiminde halk bir olup hainlere geçit vermedi. Daha da durmuyorlar ama bizde bu iman olduğu sürece bize diz çökertmeyecekler.

DAHA MODERN DİLOVASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
2017 yılı içerisinde her ay meclislerimizi yaptık. Seçim vaatlerimizi yerine getirmeye çalıştık. İnşallah 2018 yılında temelini attığımız projelerin açılışlarını gerçekleştireceğiz. Daha yaşanabilir, daha güçlü ve modern bir Dilovası için çalışıyoruz. Projelerimiz üzerinde çalışıyoruz. Bunları hayata geçirmek için ekibimizle aralıksız çalışıyoruz. Halk toplantılarımızla vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm buluyoruz"dedi. 

TAVŞANCIL SAĞLIK EVİ TAHSİS EDİLDİ
Başkan Toltar, gündeme dair konuşmasından sonra meclis gündemine geçti. Meclisin birinci maddesi 1/1000 ölçekli Köseler Mahallesi uygulamalı imar planı teklifi ve gündemin ikinci maddesi 1/1000 ölçekli Tepecik Mahallesi uygulamalı imar planı teklifi okunarak imar komisyonuna havale edildi. Gündemin dördüncü maddesi Tavşancıl Sağlık Evi’nin tahsisi oybirliğiyle kabul edildi. Meclisin beşinci maddesi 2018 yılı çeşitli hizmetler tarifeleri listesi okunarak oybirliğiyle kabul edildi.
 
BELDE LİMAN ARSASINI SATMAYACAĞIZ
Meclisin yedinci maddesi Belde Limanı içerisinde bulunan belediyeye ait arsanın satışı ile ilgili olarak Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar önemli açıklamalarda bulundu Başkan Toltar, "Bu madde gündeme getirildi. Bu ülkede adalet var yasalar ver. Kanunlar çerçevesinde hizmet ediyoruz. Belediyeye gelir ve giderler belli. Belediyelerin gelirleri belli. Burası bir OSB bölgesi. 

OSB’ler kendi içerisinde özerkler. Belediyemizin en büyük geliri sanayilerden gelen gelirlerdi. Ancak bu gelirler kesildi. Biz zaman zaman kaynak arayışına girerek seçim beyannamelerini yerine getirmek için bu gelirleri sağlıyoruz. Buradan belediyenin kasasına giren bir kuruşun dahi hesabı yapılıyor. Burada savcılar var, hukuk var, yasalar var. Zaman zaman eleştiri ve eksikler olacak.

İFTİRALAR KARŞISINDA HUKUK NEZDİNDE HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ
Adamın kafası bozulmuş bizim ve meclis üyeleri hakkında 10-15 madde şeklinde iddialarda bulunmuş. İnsaf sınırlarını aşan akla hayale insafa ve islama sığmayacak iftiralarda bulundu. İftiralarını ispatlayamıyorsa müfteridir yalancıdır. Ardından utanmadan sıkılmaddan köpekler kadar pişmanım dedi. Ama burada hukuk var gereğini yapacağız. Ortaya attığınız iftiralar öyle ortada kalmayacak. 

BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİLDİR
Burası muz Cumhuriyeti değildir. Burası Türk Cumhuriyeti, burada adalet vardır. Hatamız ve eksiğimiz varsa kanunlar önünde hesap veririz. Belediyeye gelir elde ederken bunun hesabını veririz. İnsanız hatalarımız olabilir. Bunları eleştirirken vicdan çerçevesinde yapılmalı. Bu yerle ilgili satışla ilgili komisyonumuz gerekli araştırmayı yaptı. Komisyonumuzun yaptığı inceleme sonrası bu yeri satmama kararı aldık. Kimse merak etmesin halkın malını kimseye yedirmedik yedirmeyeceğiz inşallah" dedi.

İNŞAAT ATIKLARI TOPLAMA MERKEZİ
Gündemin sekizinci maddesi plan tadilatı Atık Getirme Merkezi evsel atıkları için tesis kurulması Ali Toltar, "Çöp tesisi algısı oluşmasın. Burası ilçemizde çıkan inşaat atıklarının toplanma merkezi olarak kurulacaktır" dedi. Madde İmar komisyonuna havale edildi.  

Meclisin dokuzuncu maddesi Dilovası sınırları içerisinde bulunan bazı iletişim firmalarının sözleşmelerinin yenilenmesi oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin onuncu maddesi 2018 yılı maktu mesai ücretleri görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi. Meclisin on birinci maddesi sözleşmeli personel ücretlerinin belirlenmesi oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin on ikinci maddesi geçici işçi vizelerinin yenilenmesi okunarak oybirliğiyle kabul edildi.

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ BELİRLENDİ
Meclisin on üçüncü maddesi Diliskelesi Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait 5 taşınmazın 5 yıl süre ile Dilovası Engelli ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneğine tahsis yapılması imar komisyonuna havale edildi. Gündemin son maddesi denetim komisyonun kurulması için AK Parti’de Enver Aydemir, Hatice Tuzcu, Fatih Meral, Recep Laç ve CHP'den ise Hüsamettin Meral seçildi. 

Gündeme sonradan alınan on beşinci maddesi belediyenin altında bulunan fırının 10 yıl kiraya verilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Meclisin son maddesi olan on altıncı maddesi Tavşancıl Mahallesindeki 2 sokağa isim verilmesi isimlendirme komisyonuna havale edildi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV