banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Darıca tarihe İskoliye Mektebi, Millet Kıraathanesi oluyor

Gebze'de, Akşener hareketine büyük ilgi

Gebze'de, Akşener hareketine büyük ilgi

24 Eylül 2017 Pazar 13:06
 Gebze'de, Akşener hareketine büyük ilgi

Gebze Holiday İnn Otel'de aralarında MHP’nin eski ilçe başkanlarının ve diğer partilerililerin olduğu kalabalık bir gurup Meral Akşener’in kuracağı partiye katılacaklarını açıkladılar.

Gebze Holiday İnn Otel'de Meral Akşener liderliğinde oluşturulan yeni siyasi partiye destek toplantısı düzenlendi. Toplantıya MHP, CHP, AKP ve DSP’den, siyaset, iş ve STK temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 

Toplantıda ilk olarak MHP Gebze eski ilçe Hamit Kuş bir konuşma yaparak, "Herkese hoş geldiniz diyorum. Programımız bir arada güzel bir kahvaltıdan sonra basın açıklamamız olacak" dedi.  Toplantı başlamadan saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. 

ACUR: TÜRKİYE’DE YENİ BİR PARTİ KURULUYOR 

Toplantıda konuşmayı MHP eski ilçe başkanı Nusret Acur yaptı. Acur yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
Hepinizin malumu Türkiye'de yeni bir siyasi parti kuruluyor. Ancak kurulmakta olan bu parti ile ilgili basın yayın yolu ile farklı bir algı yaratılmaya çalışıldığını da görmekteyiz. İşte bu konuya en azından yerel anlamda biraz açıklık getirmek istiyoruz.

Öncelikle belirtmekte fayda var ki; Bu oluşum, herhangi bir siyasi partinin içerisini boşaltmak, o partiyi toplum nezdinde küçük düşürmeye çalışmak veya yıllarca kendimizin de içerisinde bulunduğu, Milliyetçi Hareket Partisi’ni yıpratmaya yönelik değildir. 

Evet, burada bulunan arkadaşlarımızın bir kısmı yıllarca MHP’ye gönül vermiş, hizmet etmiş kişilerden oluşmaktadır. Son zamanlarda parti içerisinde yaşananlar, doğal olarak milliyetçi camianın emektarlarının da artık tahammül sınırlarını zorlamış ve ne yazık ki, bugün birçok büyüğümün ömrünü heba ettiği bu gönül birlikteliğini, hukuki anlamda da bitirme noktasına gelinmiştir.

ADALETE SİYASİ BASKI YAPILIYOR 
Bizleri bu noktaya getiren etkenleri burada tek tek sıralamaya gerek yoktur. Ancak birkaç noktayı aydınlatmakta fayda görmekteyiz. Özellikle kişilerin en demokratik haklarından birisi olan seçme ve seçilme hakkı bile, adalete siyasi baskı yapılmak suretiyle insanların elinden alınmış ve sesini çıkaran neredeyse herkes, hain, ajan, fitneci ve tabi şimdinin moda tabiri ile FETÖ’cü yaftasıyla suçlanmaya başlanmıştır. Tüm bu yaşananlar kamuoyunun önünde cereyan ettiğinden, sadece milliyetçi camia değil, toplumun diğer katmanları da bu duruma karşı refleks göstermeye başlamıştır.

SİYASETTE BOŞLUK VAR
İşte bu noktada, gerek parti içi baskı, gerek ise siyasetteki boşluk, dinamik bir toplum yapısına sahip olan milletimizi başka bir seçeneğe doğru yönlendirmiş, siyasi tıkanıklığı açmak için farklı bir arayış içerisine sokmuştur. Uzunca bir süre yapılan toplantı ve değerlendirmeler neticesinde parti kurma fikri ortaya atılmış ve bir süre sonra bu fikrin bir zaruret olduğu gerçeği görülmüştür. Toplumdaki bu beklenti ise bir isim üzerinde siyasi bir seçenekten öteye artık umuda dönüşmüş ve kendisine bu vazife bu millet tarafından verilmiştir. İşte o umudun adı; Meral Akşener’dir.
 
Değerli arkadaşlar, siyasetin doğal sermayesi insandır. Bu nedenledir ki, parti kurucuları, bu oluşumun tamamen halk tarafından organize edildiğini, bu partiyi halkın kurduğunu ifade etmektedirler. Bunun en basit örneğini işte bu salonda görebilirsiniz. Bu salonda bu oluşum ile alakalı olarak görevlendirilmiş kimse yoktur. Ancak görüldüğü gibi muhteşem bir atmosfer, heyecanlı bir topluluk vardır. İşte bu topluluk o bahsettiğimiz umuda olan yolculuğun ilk adımıdır. Hayırlı ve uğurlu olsun. Buraya gelen herkes acaba ben nasıl bir katkı sağlayabilirim düşüncesiyle hareket etmekte ve bu yaklaşımı sergilemektedir.

GAZİ MUSTAFA KEMAL’DEN GOCUNMAYAN HERKES BİZİMLE
Parti kurucularından önde gelenlerin Milliyetçi Hareket partisinin geçmiş dönem yöneticileri olma sebebiyle kamuoyunda sanki MHP muadili bir parti kuruluyormuşçasına kasıtlı bir algı ve yönlendirme yapılmaktadır. Evet, yeni bir oluşum, yeni bir parti kurulmaktadır. Yetkili isimlerinde açıkladığı üzere, her şeyi ile yeni. Yani bir MHP kurulmuyor, MHP ye alternatif aranmıyor. İktidar alternatifi olarak yepyeni bir parti ortaya çıkıyor.
 
Bu doğrultudan hareketle, yüreğinde vatan ve millet sevgisi taşıyan, demokrasinin vazgeçilmez olduğunun bilincinde olan, toplumun refah seviyesi ve geleceği ile ilgili kaygı duyan, başta PKK ve FETÖ türü terör örgütlerine şiddetle karşı duran, vatanın bağımsızlığı ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü ilke edinen, cumhuriyetin temel ilkelerini benimseyip, Kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten gocunmayan her vatandaş, bu oluşuma katkı sunmak adına buradadır.
Aramızda yabancı yok arkadaşlar. Programın tek misafiri, meslekleri gereği gazeteci arkadaşlardır. Burada evinde ayakkabı kutularına gizlenmiş milyonlarca doları olanlar yok. Burada kolunda 700 bin liralık hediyelik saat kullananlar yok. 

KATLIMCILARI ANONS ETTİ
Burada, 18-20 yaşındaki çocuklarına gemicik alarak iş adamı yapanlar yok. Burada, ‘eyvah biz kandırıldık’ diyerek zekâsıyla alay edilen bir kitle yok. Peki burada kimler var o halde? Milletvekili adayı sayın Ahmet Yeşil, MHP Kocaeli eski il başkanı Celalettin Yaylak, burada. Demokrat parti eski ilçe başkanı Rüstem Keskin ve arkadaşları burada. CHP eski il genel meclis üyesi Serdar Uzun burada.

Ak Parti belediye başkan adaylarından ve Gebze’nin ilk şehidi Şehit Numan Dede nin ağabeyi Abdurrahman Dede burada. Gebzenin köklü ailelerinden Altıntaş ailesinden Turgut Altıntaş burada. İlk üyemizde inşallah Muzaffer Altıntaş olacak. MHP eski ilçe başkanlarından Aynı zamanda Sivaslılar dernek başkanı Hamit Kuş, Kemallettin Tulgar, Baki Erdöl, Hayati Bayram, İskender Turan, Fatih Kartal, Aslan Sazak ve Metin Uzunok burada. Anavatan partisi Gebze eski ilçe başkanı Bahri Özcan ve arkadaşları burada. MHP eski meclis üyelerinden Hasan Hacıoğlu ve Tahsin Dursun burada.


DSP Eski ilçe başkanı Celal Yıldırım, meclis üyeleri Sayın Şule Oğuz ve Nuri Kurt, il yöneticilerinden Fahri Aloğlu ve arkadaşları burada. Genç Parti Gebze eski ilçe başkanı kardeşimiz Mehmet Sadi Esmer burada. Kocaeli üniversitesinde görevli, gururumuz Profesör Harun Demirkaya hocamız burada. Büyük Birlik Partisi Eski ilçe başkanı Şazim Boztaş burada. Ülkü ocakları eski başkanı arkadaşlarımız, Bünyamin Tanış, Haluk Turgut, Yavuz Furunci burada. Fenerbahçeliler Derneği başkanı aynı zaman da avukat Özgür Alparslan burada.

Gebze kent konseyi başkanı sevgili Gültekin Şener başkanımız burada. Allah gani gani rahmet eyleye, şehit aileleri derneği başkanı Önder Kılıçarslan burada. Eski teşkilatçılardan Çayırova’dan minübüsçü Zeki Aktaş, Darıca’dan çilingir Hulusi Demir ağabey burada. Avukatlarımızdan Kadir Büyükgöz, Alper Bayraktar, Ekrem Korkmaz ve Burak Uluköylü burada. İlçemizdeki saygın iş kadınlarından aynı zamanda gazeteci Serap Çakır hanımefendi burada. Şehit Yılmaz Argon Caddesine ismini veren şehidimizin ağabeyi, işadamı Korkmaz Argon burada. MHP de görev almış eski kadın kolları başkanlarımız burada. Adnan Menderes kültür vakfı başkanı Ayhan Tektaş Bey burada.

Merkez Hastanesi'nin değerli doktorlarından Koray Topçu ve doktor arkadaşlarımız burada.
Saygın işadamlarımızdan Seyranlar turizm sahibi Cevat Seyran burada ve cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum kendilerini Değerli muhtarlarımız, Ekrem Çakır, Necati Küçük, Cafer Demirkan, Şükriye Kavran, Hüseyin Akın ve eski muhtarımız Turgut Uçar burada. Muhtarlarımız için özel bir alkış rica ediyorum sizlerden. Başbakana meclis kürsüsünde bozkurt yaptıran hemşerisi Kenan ikinci burada. Gebze’de herkesin yakından tanıdığı Frenci Ömer; Ömer Emiroğlu burada.
ESKİ DİLOVASI BELEDİYE BAŞKANI DALKILIÇ SELAM GÖNDERDİ
Oltulular dernek başkanı Yener Açışlı, Zümrütköy dernek başkanı Reyhani Aslan Ölçekliler dernek başkanı Aşkın Aslan burada. Milliyetçi harekete çocukluğundan bu yaşına kadar canı gönülden bağlı olan, Şerif Aktaş, İbrahim Biçer, Celal Erdöl, Şefik Balcı, Kazım Özanek burada. Yılların Dişhekimi Sevgili Mehmet Kulaksız Hocam burada. Rahatsızlığından dolayı katılamadı ancak biraz evvel aradı ve lütfen beni orada kabul ediniz dedi; Eski belediye başkanı Sayın Ercan Dalkılıç burada. Kastamonulular dernek başkanı Hüseyin Çalış ve yardımcısı Niyazi Güner burada.

DAMATLAR VE YANDAŞLAR DIŞARIDA VATANDAŞ BURADA
Sizler gibi, daha ismini sayamadığım onlarca kardeşimiz, ablamız ağabeyimiz arkadaşımız burada. Yani, adalete olan güvenin yeniden tesisi için yüreğini ortaya koyacaklar burada.

Demokrasiye olan inancın taçlanması için mücadeleye hazır yürekler burada. Damatlar ve yandaşlar dışarıda iken, gazetecisi, işçisi, memuru sahipsizlikten içeri atılanlara karşı eşitlik isteyenler burada. Velhasıl kelam Cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ün tanımını yaptığı vatandaş burada, halk burada, millet burada.

AKŞENER'DEN KOCAELİ'YE SELAM
Amacımız, bu saydıklarımız ve sayamadıklarımız ancak içimizden keşke dediğimiz ne varsa bunları yapma umudunu yeşerten sayın Akşener ve elini taşın altına koyan ekip arkadaşlarına buradan bir ses verebilmek, destek olabilmek ve asla yalnız yürümeyeceklerini göstermek adına kendi memleketi olan Kocaeli ilinden selam vermekti. Bunu da başardığımız kanaatindeyim. Belki de kısa bir zaman sonra Sayın Meral Akşener hanımefendinin, parti genel başkanı sıfatı ile katılacağı yeni programlarda başlatmak adına buraya katılım gösteren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV