banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
15 Aralık 2018 Cumartesi

Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun

İYİ Parti Darıca yönetimi belli oldu

İYİ Parti Darıca yönetimi belli oldu

07 Ocak 2018 Pazar 20:11
  İYİ Parti Darıca yönetimi belli oldu
İYİ Parti Darıca İlçe yönetimi Darıca'da kahvaltıda tanıtıldı. 

Kendilerinin iyiler ve cesurlar hareketi olduklarını belirten İYİ Parti Darıca Kurucu İlçe Başkanı Av. Ekrem Korkmaz şunları söyledi:

Saygıdeğer hemşerilerimiz, kıymetli basın mensupları. Ülkemizi bir bayram sofrası etrafında yeniden birleştirmek gayesiyle yola çıkmış olan partimiz, sayın genel başkanımız Meral Akşener’in ifadesiyle cesurlar hareketi, siyah beyaz bir düzlemde yaşamaya zorlanan ülkemiz insanı için bir can simidi, hayallerin yeniden kurulabileceği aydınlık bir geleceğin yegane anahtarı olarak görülür olmuştur. 

Siyaset sahnesine çıktığı günden bu yana; temiz bir dilin, zarif bir üslubun ve birleştirici bir anlayışın hakim olmasını kendisine amaç edinmiş olan hareketimiz, toplumun tüm katmanlarına bir iyilik güneşi gibi doğmuş, ülkemizin dört bir yanında, tüm insanlarımızın gözünde parlayan bir umut ışığı haline gelmiştir. Yıllardır sürdürülen iki kutuplu siyaset anlayışı ile zihinlerde yaratılmaya çalışılan bölünme, bugün gelinen noktada ülkemizi çıkmaz bir yola sokmuştur. 
Muktedir olmanın sağladığı imkanları, kendinden olmayana hayat hakkı tanımayan pervasız bir anlayışla kullanan bir zümre, binlerce yıldır inşa ettiğimiz sevgi ve barış iklimini, farklılıklar içinde birlikte yaşamanın güzelliğini ne yazık ki heba etmektedir. Kadim kültürümüzün ürünü olan komşuluk, dostluk anlayışı dahi politik çıkar kavgalarıyla örselenmiş, cemiyetimizi bir arada tutan bağlar gitgide zayıflatılmıştır. 

Politikanın gölgesi, toplumun her şubesine sirayet etmiş; okula hatta camiye dahi siyaset sokulur hale gelmiştir. Cumhuriyetimizin kurucu değerleri ekranlarda tartışma konusu yapılmış, toplumumuzun yapı taşları ne olduğu belirsiz bir yenilik sevdası uğruna zaafa uğratılmıştır. Taşeron firmada iş arayandan, kamu hizmetine girmek isteyene kadar herkesin bir referans bulabilmek adına yüzlerce kapıyı aşındırmak zorunda bırakıldığı, ehliyet ve liyakat kavramlarının anlamını tümüyle yitirdiği bu dönemde, sokaktaki insanımız bu kadere mahkum olmadığını bilmekte ve artık yeni bir çıkış yolu aramaktadır.

İşte böylesine bir dönemde partimiz; kuruluş ilkelerinde de vurgulandığı üzere; açık, dürüst ve hesap verebilir bir siyasi yapının, çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset vizyonunun inşasını öne çıkarmakta, farklılıklara saygı ekseninde eleştiriye açık, özgür düşünceli bir zihniyeti egemen kılmayı kendisine düstur edinmektedir. 

Vaatlerini sadece sözde bırakmayıp bunları pratiğe de yansıtmış olan partimiz, özellikle il ve ilçe yönetim kurullarında uyguladığı %25’lik kadın kotası ile bu alanda bir çığır açmakta ve kadınları iktidara taşıma adına önemli bir vizyon ortaya koymaktadır. Bunun yanı sıra parti programımızda da yer aldığı üzere, özellikle Milli Eğitim Bakanlığının tüm teşkilatlarında ve okullarda, kadın yönetici sayısının %50 oranında olmasının hedeflenmesi, ayrımcılığın her türlüsünü reddeden ve eşitliği gerçek anlamda hayata geçiren bir anlayışı gözler önüne sermektedir.

İyiler ve cesurlar hareketi olarak yola çıkmış olan partimizin güzel Darıca'mızdaki teşkilatını kurmak görevini üstlenmiş olan bizler de, sosyal hayatın tüm alanlarındaki gelişmelere duyarlı bir bakış açısıyla yola çıkmış bulunuyoruz. Milli ve manevi varlığımızı evrensel değerlerle sentezleyebilen, ufku açık ve üretken bir anlayışla, enerjimizi kısır çekişme ve kavga için değil bölgemize bir değer katabilmek için harcayacağız. 

Halkımızın vergileriyle yapılan tüm harcamaları, yürütmenin ve idarenin ilçemizde olumlu ve olumsuz tüm faaliyetlerini takip edecek, vatandaşımızın gözü olma görevini her daim yerine getireceğiz. Nüfusu ve aktif potansiyeli ile bölgemizde daha da öne çıkan bir Darıca için tüm hemşerilerimizle elbirliği içinde çalışacağız. 

Daha yönetim kadrosu dahi kurulmadan bize ulaşan ve bizimle çalışmak istediğini heyecanla ifade eden yüzlerce yol arkadaşımıza ve umutlarını bize bağladıklarını gördüğümüz Darıca'lı hemşerilerimize sözümüz var; iyilik güneşi her evin penceresinden süzülene değin bitmez bir inançla ülkemiz ve Darıca'mız için çalışmaktan yorulmayacağız.


İYİ PARTİ DARICA KURUCU İLÇE YÖNETİMİ

1-Ekrem Korkmaz
2-Ahmet Uysal
3-Cemalettin Yalçın
4-Fatma Şirin
5-Hüseyin Ertan Öztürkoğlu
6-İbrahim Gilli
7-Kazım Olgun
8-Mevlüt Yazar
9-Süleyman Aydın
10-Alaattin Demir
11-Ayşe Öğün
12-Bayram Kovalık
13-Binnet Özmen
14-Çağdaş İlter
15-Deniz Gökbel
16-Enis İslamoğlu
17-Esra Bulut
18-Ferhat Abay
19-Fevziye Yalçın
20-Gülcan Tan
21-Hakan Atilla
22-Hakan Durmuşoğlu
23-Halil Özaydın
24-Hasan Baylan
25-Hulusi Demir
26-Hüseyin Gündüz
27-Meryem Ekinci Çiçek
28-Metin Fişekçi
29-Muhammet Burak Uçar
30-Muhammet Mican
31-Muhittin Gençtürk
32-Muhsin Kara
33-Murat Demirel
34-Mustafa Mercan
35-Mustafa Yaman
36-Nuran Çiçek
37-Özer Yıldız
38-Serhat Gültekin
39-Sevda Pelek
40-Sinan Engin
41-Şenay Sağlam
42-Tüzün Akın
43-Yasemin Çağlayan Yıldız 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV