banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Otoyolda zincirleme kaza: 1 ölü, 2 yaralı

Op.Dr. Burcu Çetinkaya: Bu projeler kadınlar için

Op.Dr. Burcu Çetinkaya: Bu projeler kadınlar için

08 Mart 2019 Cuma 14:09
 Op.Dr. Burcu Çetinkaya: Bu projeler kadınlar için
 

Kadınlara
yönelik çalışma ile onların hayat standartlarına katkı sunmak istediklerini ifade eden Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Op.Dr. Burcu Çetinkaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlara müjdeyi verdi.

Hazırladıkları birbirinden değerli destek projeleri ile Kadınlara yeni bir yaşam sunacaklarının altını çizen Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Op.Dr. Burcu Çetinkaya, "Kadın imdat projesi, İşleyen kadın projesi, Hanım lokalleri ve Kadın destek merkezileri ile hayata daha iyi tutunmalarını sağlayacağız" dedi.

KADINLARIMIZ ÇOK ÖNEMLİ

Belirlenen sokakta kadınların el emeği göz nuru ürünlerini belirlenmiş, belli süreli ayrılmış stantlarda emeklerini kazançlara dönüştürebilecekleri yerler planladıklarını ifade eden Belediye Başkan adayı Çetinkaya ayrıca sözlerine şöyle devam etti:

Kadın imdat projesiyle kadına karşı şiddet konusu ile etkin bir şekilde mücadele edilecektir. Aile içi şiddet doğuran ve pekiştiren olumsuz tutum ve davranışların ortadan kaldırılması amacıyla, toplumumuzda zihniyet dönüşümünü sağlayacak tedbir alınması sağlanacaktır. Belediyemiz bünyesinde Ücretsiz Aile danışmanlığı, Psikolojik danışmanlık ve Hukuksal destek birimleri kurulacaktır. 

İşleyen kadın projesiyle de kadınların sosyal güvenceleri, eğimleri, meslek edinmeleri ve analık görevlerini yeterince yapabilmeleri konusunda yeni düzenlemeler yapılacaktır. İş bulmaları için gerekli istihdam desteği belediye bünyesinde kurulacak CV havuzları ve iş destek üniteleriyle sağlanacaktır. 

Dışarıda çalışma imkanı olmayan kadınlarımıza evlerinde yapabilecekleri; üretebilecekleri yeni kazanç kapıları açılacaktır. Meslek kursları ile gerekli destek sağlanacaktır. Ayrıca el emeği ürünlerini satabilecekleri sanal internet marketleri kurulacaktır. Hanım lokalleri kurulması sağlanarak, kadının toplumda eşit haklara sahip olmasını sınırlayan tüm engelleri ortadan kaldıracak, kadının sosyal hayata katılımını kolaylaştıracak dinlenme, sohbet ve eğitim imkanları sağlayan ferah ve hijyenik mekanlar kurulacaktır. 

Kadın destek merkeziyle de aile içi şiddet gören, ergen çocuk yetiştirme döneminde sıkıntıya giren, yeni doğan çocuk bakım eğitiminde tecrübesiz olan, engelli çocuk annesi olup eğitim ve destek isteyen, uyuşturucu madde bağımlısı yakını olan, yaşlı ve bakıma muhtaç yakını olup ne yapacağını bilemeyen kadınlarımıza psikolojik destek ve  yardım sağlanacaktır.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV