banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
26 Mayıs 2019 Pazar

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı'na Ellibeş getirildi

Op.Dr. Burcu Çetinkaya'dan Kent Evleri Projesi

Op.Dr. Burcu Çetinkaya'dan Kent Evleri Projesi

02 Mart 2019 Cumartesi 14:55
 Op.Dr. Burcu Çetinkaya'dan Kent Evleri Projesi


Hazırladığı ve açıkladığı projelerle bir anda tüm dikkatleri kendisine çeken Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Op.Dr. Burcu Çetinkaya, her gün bir proje açıklamaya devam edeceklerini söyleyerek, “Biz Gebze için hayallerimiz var derken şaka yapmıyorduk” dedi.

Yeniden bir yaşam kentini inşa değil ihya edeceklerinin özellikle altını çizerek belirten Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Op.Dr. Burcu Çetinkaya, biz bunu inşa etmeyeceğiz ihya edeceğiz sözünü bilinçli söylüyoruz diyerek, “İnşa etmek içine ruh ve his konulmadan beton ve demir yığını bir oluşumdur. Ama bizim yapmak istediğimiz ihya ise yapacağımız her çalışmanın içine ruh ve his koyacağız insanından betonuna ağacından kaldırımına tüm yapılaşma ihya ile olacak” dedi.

BU ASLINDA BİR TÜRKİYE PROJESİ

"Kent Evleri Projesi ile ülkemizin bir kültür mozaiği durumunda olan Gebze’de farklılıkların birbiri ile buluşmasını ve bu insanlarla iletişim sağlanması bir kent kimliği ve kültürü oluşturulması için buluşma noktası olacak kent Evleri projesini hayata geçireceklerini söyleyen Belediye Başkan Adayı Çetinkaya, "Ülkemizin 81 vilayetinin kültürel yaşamlarını yansıtan tarihi mimaride evlerden oluşan bir merkez açıyoruz. Bu merkez, insanlarımızın geleneksel, klasik ve kendilerine has özelliklerini karşılama işlevinin yanı sıra sevgi, barış ve hoşgörü gibi değerlerimizin, asırlardan beri nasıl bir arada yaşadığının muhteşem bir örneğinin hayata geçirildiği bir Türkiye Projesi olacak. 

Projenin gerçekleştirileceği alanda; illere özgü satış reyonları, mağazalar, çeşitli küçük işletmeler, çocuk oyun alanları ve otopark bulunacak.-Proje kapsamında inşa edeceğimiz kampüste dernek, vakıf ve diğer sivil toplum kuruluşlarının (STK) kullanımı için kendilerine tahsis edilecek merkezler dışında, tüm kültürel ve sosyal faaliyetlerini rahatça sergileyebilecekleri alanlar oluşturacağız. Faaliyetlerini sürdürürken birbirleri ile iletişim sağlayarak bir zenginlik meydana getirmeleri amacıyla mekânlarının da bir olmasını amaçlıyoruz" dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV