banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
25 Nisan 2019 Perşembe

Büyükgöz: Gebze Belediyesi’nin 366 milyon lira borcu var

Partilerde adaylık yarışı başlıyor

Partilerde adaylık yarışı başlıyor

04 Kasım 2018 Pazar 15:07
 Partilerde adaylık yarışı başlıyor
 

31 Mart 2019 tarinde yapılacak olan yerel seçimlerde partilerin aday adaylığı yarışı başlıyor. AK Parti, CHP ve SP'nin dosya ücreti ve adaylık tarihleri belli olurken, MHP, HDP ve İYİ Parti'nin aday adaylığı süreci bir kaç gün içinde açıklanacak.

AK PARTİ'DE 5 BİN- 10 BİN LİRA

AK Parti'de Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkanı aday adaylarından 10 bin, nüfusu 100 binin üzerinde olan il belediye başkanı aday adaylarından 5 bin, nüfusu 100 bin ve daha az olan il belediye başkanı aday adaylarından 3 bin lira alınacak. Kadın ve genç adaylar, belirlenen aidatların yarısını, engelli adaylar ise dörtte birini ödeyecek. Mahalli İdareler Seçimlerine ilişkin bütün iş ve işlemlerle ilgili MKYK'ye ait tüm yetkiler MYK'ye devredildi.


MÜRACAAT TARİHLERİ 5-12 KASIM

AK Parti'de adaylık başvuruları, belediye başkanlıkları için 5-12 Kasım'da, belediye ve il genel meclisi üyelikleri için 5 Kasım-12 Aralık'ta alınacak.  Başvurular, büyükşehir ve il belediye başkanlıkları için Genel Merkeze veya buraya iletilmek üzere il başkanlıklarına, ilçe ve belde belediye başkanlıkları için il başkanlıklarına veya il başkanlıklarına iletilmek üzere ilçe başkanlıklarına, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelikleri için ilçe başkanlıklarına bizzat yazılı yapılacak.   


CHP'DE 7.500- 10 BİN LİRA

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylarından alınacak ücretleri belirledi. CHP MYK'de alınan karar doğrultusunda 1 Ekim'de başlayacak başvurularda büyükşehir belediye başkanlığı için aday adayından 10 bin, nüfusu 100 bin ve üzeri il ilçeler için 7 bin 500 lira alınacak. Aday adaylığı için başvuracak kadın ve genç adaylardan belirlenen rakamların yarısını talep eden CHP'de engelli, şehit yakınları ve gaziler ise herhangi bir ücret ödemeyecek.

CHP'de müracaatlar 1-19 Ekim arası yapıldı.


SAADET PARTİSİ 1000-2500 LİRA

Saadet Partisi'nde ise büyükşehir aday adayı 2500 lira, il aday adayı 1500 lira, nüfusu yüzbinden yukarı ilçelerde 1000 lira, nüfusu yüzbinden aşağı ilçelerde ise 750 lira dosya parası alınacak.

SP'de adaylık süreci başladı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV