banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
25 Nisan 2019 Perşembe

Kocaeli Kitap Fuarı 11. kez kapılarını açacak

Saadet Partisi seçimlere hazırlanıyor

Saadet Partisi seçimlere hazırlanıyor

25 Ekim 2018 Perşembe 21:31
 Saadet Partisi seçimlere hazırlanıyor

Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatı'nın aylık faaliyetlerinin ve seçim çalışmalarının değerlendirildiği il divan toplantısı İzmit Necati Gençoğlu Kültür Merkezi'nde yapıldı. 

İl Divan Toplantısı, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, Genel Merkez Seçim Karargah Başkanı Fatih Aydın, il yöneticileri, ilçe başkan ve yönetimleri, kadın ve gençlik kolları mensuplarının katılımıyla gerçekleşti. 

Divanın açılış konuşmasını yapan Nurettin Çelik partililere şunları söyledi:

Ülkemizin gündemi malum. Keşke yüzümüz gülebilse, bırak bizim yüzümüzün gülmesini, bizi idare edenlerin yüzleri birazcık gülse de bizde rahatlasak. 

Ancak üç dönemden beri yerelde ve genelde tek başına sözüm ona büyüyerek gelen iktidar beraberinde her daim sıkıntı getirdi, stres getirdi. 

İnsanlar geçmişteki yaşantılarının, kazançlarının, aile yapısının daha iyi olduğuna dair düşünmeye başladı. Geneldeki yönetim anlayışı yerelde de fark etmiyor. Üç dönemden beri devam eden bir belediye başkanımız, eskiden bizim başkanımız, beraber çalıştığımız bir kardeşimizdi. Biz o günkü çalışmalarını biliyoruz. 

İlçe başkanımız, kendisi burada, bir anekdot anlatıyor; 1989 yılında ilk belediyeyi aldığında, o beldedeki teşkilatımızın divan toplantılarında belediyemizin ihtiyacı olan çalışmayı arkadaşlarımıza ifade edip belediyenin yapacağı çalışmalara katkı sağlıyor, sabah 3.30 – 4 gibi bir araya gelerek kaldırım taşı döşüyorduk, İbrahim bey de başındaydı o zamanlar diyor. 

Bugün İbrahim başkan büyüdü, epey büyüdü, büyük büyük büyükşehir belediyesinin başkanı oldu. Bugün para verseniz 3,30’da kaldırıp o hizmeti kendisine yaptıramazsınız.
 
O günün milli görüş anlayışı, o günün siyasi duruşu kendi içerisinde bunu yapmayı mecbur kılıyordu. Ama bugünkü duruş bom boş ve kendi içerisinde ve kamuoyunda farkı algıları oluşturmaya çalışıyor. Onlar ancak yürüyecekler. 

Evet bir takım çalışmalar yapılıyor. Ben bazen yerelde konuştuğum zaman da sivri olmakla eleştiriliyorum. İlimizde iki yıldan beri bir çalışma gündeme geliyor. Geçtiğimiz yıl gündeme geldiğinde Kartepe zırvası dedik. Tabi bir kısmı 15 Temmuz konusu işlendiğinden dolayı acaba 15 Temmuz'a mı dedik mantığında hareket etti. 

Ama baktılar ki içerik farklı. O günkü darbe girişiminin sıkıntısını çeken bu millet ancak tabiri caizse bu darbeden beslenenler onlar. Zirvede buluştular. O zaman Türkiye’nin gündemi konuşmak değildi. O günlerin gündemi gerçek suçluları bulup bunun gereğini yapmaktı. 
Şimdi o günden bugüne günler geçti ve bugün yine görüyoruz ki; göç, mültecilik ve insanlık diye bir zirveyle Kartepe’de bir çalışma yapacaklar. Tabi ki onlar enflasyon rakamlarını raydan çıkartmakta zirveler. Cumhuriyet tarihinin en çok faizini ödeyen hükümet olmakta zirvedeler. Milleti kamplara ayırmakta da zirveler. Adam kayırmada zaten zirvedeler. Üretimi yok etmede geldikleri günden beri zirvedeler. İthalatı arttırmak en büyük zirveleri. Borç almada yaptığınız zirveye kimsenin yetişmesi mümkün değil. Ne diyelim, siz zirvelerde dolaştınız, siz kazandınız.  Ama maalesef bu millet kaybetti.

Tabi ki biz bu tip çalışmalara karşı değiliz. Bu tip zirveler mutlaka yapılmalı. Ancak konunun içeriği bu millete, bu insanlığa faydalı olabilecek şekilde olması lazım. Eğer siz o zirveyi özel ve kamu israfı nedir, nasıl önlenir veya üretime geçiş zirvesi yaparsanız biz sizi ayakta alkışlar, o zirveye de en büyük katkıyı sağlarız. Onun için bunlar 30 yıl önceki enerjilerini yitirmiş vaziyette bugünkü saha çalışmalarını yapmaya çalışıyorlar. 

Allah’ın izniyle seçimlerle alakalı bütün hazırlıklarımızı yaptık. Süreç azaldı. Sahaya ineceğimiz günümüz geldi. Allah’ın izniyle geçmişte olduğu gibi yerelden yeniden başlamak kaydıyla hizmetin yeniden başlayacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz. 

AYDIN: DİRİLİŞİMİZ TEKRAR BELEDİYELERDEN BAŞLAYACAK

İl Başkanı Nurettin Çelik’ten sonra söz alan Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın ise şunları söyledi:

Biz milli görüş olarak, Saadet Partisi olarak, surda gediği hep belediyeler ile açtık. İnşallah tekrar dirilişimiz yerelden başlayacak ve 31 Mart’ta gerçekleştirmiş olacağız. 

Biz 24 Haziran seçimlerinde her ne kadar milletimize hizmet edecek yeterli oya ulaşamasak da aslında milletimize bu seçimlerde en büyük hizmeti yaptık. Beklentimizin altında oy aldık ama Saadet Partisi ilkesel duruşuyla, davranışıyla milletimizin geniş kesimlerinin teveccühünü kazandı. Saadet partisi olarak bu seçimlerde aslında büyük bir tohum saçtık. Yeni nesiller Saadet Partisi’ni tanıdı, gönüller saadet partisine açıldı. 

24 Haziran seçimlerinde Türkiye’yi bölmek isteyenlerin, sağcıyı solcuya, dindarı dindar olmayana, aleviyi sünniye, kardeşi kardeşe düşürmek isteyen mihrakların oyununu bozduk. Saadet Partisi geçtiğimiz seçimlerde gerginleşmeye mani oldu, kutuplaşmaya mani oldu ve Türkiye’nin birleştirici gücü olduğunu, Türkiye’nin teminatı olduğunu göstermiştir.
 
Mevcut iktidar gömleğini çıkardığını söyledikten sonra fikirlerini değiştirmiş, hem fikir hem de vücut olarak obez olmuştur. İktidar artık milli görüş gömleğinin içine giremez. 2019 bütçesinde sadece faize ayırdıkları para 117 Milyar TL’dir. 

İçinde bulunduğumuz yıl için 72 Milyar idi. İktidar sorulunca ekonomik kurtuluş savaşı var, işçiye kaynak yok, emekliye kaynak yok, esnafa kaynak yok,  çiftçiye kaynak yok ama faiz lobisine, rantçılara var. ülkenin bütçesinin en önemli kaynağını faize  aktarıyorsunuz. 

Bugün İktidarın konuşulmasını istemediği konular var. Nedir bunlar ? işsizlik, pahalılık ve zamlar, borçlar, yoksulluk, israftır, rüşvettir. Ama bunların konuşulmasını istemezler. Peki bunlar ne konuşulsun istiyorlar? İktidarın konuşmamızı istediğimiz konular andımızdır, CHP’dir İnönü’dür. Bunlar konuşulması lazım ki, iktidar istediğini elde etsin. 

Belli hassasiyetleri kaşıyarak 31 Mart seçimlerinde bir sonuç elde etmeye çalışıyorlar. Milletimizin gerçek gündeminin üstünü örtmeye çalışıyorlar. 

Biz Saadet Partisi olarak asla bu oyuna gelmeyeceğiz. İktidarın oy devşirmek için milletimizi kullanmasına izin vermeyeceğiz. Şu an ki gündemler oy devşirmek içindir. Bir tiyatro oynanıyor. Millet bu tiyatroyu seyretsin istiyorlar. Ama Saadet Partisi olarak biz bu oyunu gördük ve inşallah bu oyunu bozacağız. 

31 Mart seçimlerinde inşallah üzerimize düşen görevleri yapacağız, kazanacak adayları Saadet Partisi’yle buluşturacağız ve inşallah Saadet Partisi olarak 31 Mart seçimlerinde iktidara ilk şokunu yaşatacağız. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV