banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Temmuz 2019 Cuma

Yenikent'te okul kayıtları başladı, nüfus arttı

SP’li Gümüş: Ne dediysek er geç çıkıyor!

SP’li Gümüş: Ne dediysek er geç çıkıyor!

02 Mayıs 2017 Salı 12:29
 SP’li Gümüş: Ne dediysek er geç çıkıyor!
  

Saadet Partisi
Kocaeli Ekonomik İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Paşa Ali Gümüş referandum sonrasında yaşanılanları dile getirerek, "İktidar kanadı seçim sürecinde yürüttükleri kampanyada, 17 Nisan’da evet çıkması dahilinde ülkenin bütün sorunlarının bir anda çözülecek havasını vererek vatandaşlarımızı bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı" dedi.
TEK GÜNDEM GENEL BAŞKANLIK

Paşa Ali Gümüş yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

Ülkemiz uzun süren bir seçim sürecinin akabinde 16 Nisanda tarihi bir karar vererek anayasa değişikliğine evet cevabını verdi. Açıklanan kesin sonuçlara göre sandıktan %51 Evet, %49 Hayır çıktı. İktidar kanadı seçim sürecinde yürüttükleri kampanyada 17 Nisan’da evet çıkması dâhilinde ülkenin bütün sorunlarının bir anda çözülecek havasını vererek vatandaşlarımızı bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı.
17 Nisan’ın akabinde ülkenin iç ve dış politikasındaki sorunlara çözüm üretilemediği gibi gittikçe çözülemez bir hale geldi. Referandumdan sonra terörün biteceği vaadinde bulunmalarına rağmen halen daha gelen şehit haberleriyle yüreklerimiz kan ağlamaya devam ediyor. 
Referandum vaatleri sadece terör konusunda değildi işsizlik azalacak, ekonomimiz canlanacak ve kişi başına milli gelir artacak denilmesine rağmen 17 Nisan’dan sonra bu vaatlerle alakalı tek kelime dahi edilmedi. Koltukları koruma uğruna memleketi 6 ay seçim süreciyle avutan iktidarın şu andaki tek gündemi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bir an evvel partinin genel başkanı olmasını sağlamak.
REFERANDUMDAN ZAM ÇIKTI
Ülkemizde durum böyleyken Kocaeli’mizde de durum farksız değil referandumdan önce dile getirdiğimiz ‘Referandumdan zam çıkacak’ sözünü sağ olsun (!) yetkililer havada bırakmadı. Bundan yedi ay önce ekmeğe getirilen 25 kuruşluk zamma karşı halkın tepkin göstermesi üzerine yapılan zam geri çekilerek ekmek yeniden 1 TL olmuştu. 
Önceki günlerde zam konusunu yeniden gündeme geldi ve Kocaeli Fırıncılar Odası’nın talebi üzerine 250 gr ekmeğin fiyatı 2 Mayıs’tan itibaren 1 lira 25 kuruşa satılmaya başlanacak. Ekmeğe zam yapılmasının ardından ulaşım ve diğer kalemlere zam yapılması konuşulmaya devam ediyor.
Sonuç olarak Biz Saadet Partisi olarak yine şunları söylüyoruz; Ekonomik uygulamalar ile enflasyon düşürülemez. Faiz oranlarını düşürmeden, üretim maliyetlerini azaltmadan, mal ve hizmet üretimini artırmadan enflasyon düşürülemez. Finans ekonomisi terk edilmeli ve üretim ekonomisine geçilmelidir. Paradan para kazanma dönemi sona ermeli ve üretim yaparak kazanma dönemi başlamalıdır.  

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV