banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
22 Nisan 2019 Pazartesi

Başkan Büyükakın: Kocaeli’yi çok sağlam analiz ettik

Tarhan: Eğitim sisteminde hala FETÖ'nün gölgesi var

Tarhan: Eğitim sisteminde hala FETÖ'nün gölgesi var

04 Nisan 2018 Çarşamba 16:06
Tarhan: Eğitim sisteminde hala FETÖ'nün gölgesi var

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'in Bakanlık olarak FETÖ ve benzeri unsurların tamamını sistemin dışına çıkardıklarını iddia ederek, "Şu anda FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete ermiştir" söylemi üzerine, TBMM Başkanlığına araştırma önergesi sunarak "Hodri meydan. Gelin araştıralım var mı, yok mu herkes bilsin dedi.


EĞİTİM SİSTEMİNDE HALA FETÖ'NÜN GÖLGESİ VAR

Tarhan, "Bakanlık Müsteşarı açıklama yaptı. 'Fetö'yü Milli Eğitim Bakanlığı'ndan temizledik. Mücadele sona erdi' dedi. Peki gerçekten temizleye bildiler mi? Her gün kamuoyuna yansıyan müfredatla ilgili, çarpık sistemle ilgili nasıl bir önlem alınacak? Yıllarca öğrenci yurtlarından, okullarının bütün kadrolarına sızılmış bir Milli Eğitim Bakanlığı, hangi çalışmaları gerçekleştirerek bu yapılanmayı bitirdi. Bitirdik diyerek algı yönetmeye mi çalışılıyor? Genç nesillerin ve geleceğimizin yetişmesindeki en önemli kurum olan Milli Eğitim Bakanlığının derhal yeniden bir yapılanmaya gitmesi gerekmektedir" dedi.


CEMAATLE MÜCADELE BİTTİYSE OHAL'İ KALDIRIN

Tarhan, "Son dönemlerde çeşitli Bakanlıkların yetkililerinden cemaati temizledik, cemaatle mücadele bitti gibi söylemleri hep birlikte duyuyoruz. Madem cemaatle mücadele bitti kaldırın o zaman OHAL zulmünü. Daha Fetö terör örgütünün hangi ayağının nerede olduğunu tespit edemeyenler, bugün mücadele bitti, temizledik diye açıklama yapıyorlar. Nerede bu Fetö'nün siyasi ayağı? Aynı menzile yürüyenler nerede?" dedi

 
FETÖ'NÜN YERİNE BAŞKA TARİKATLAR GELDİ

Tarhan sözlerini şöyle tamamladı: 

Maalesef iktidarın, devlet geleneğini sürdürebilecek donanımlı, yetkili kadroları yok. Bu nedenle sürekli farklı farklı yapılanmalara devletin en kritik noktaları teslim ediliyor. Eğitim'den, Polis teşkilatından, istihbarattan Fetö temizlendi diye açıklamalar yapılıyor. Peki bunların yerine kimi alıyorsunuz? Kamuoyunun konuştuğu Menzil gibi, Süleymancılar gibi farklı tarikatlara devlet kadrolarını teslim ediyorsanız sonuç yine aynı olacaktır. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV