banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Darıca tarihe İskoliye Mektebi, Millet Kıraathanesi oluyor

Tarhan hafriyat rantına açıklama bekliyor

Tarhan hafriyat rantına açıklama bekliyor

23 Eylül 2017 Cumartesi 10:50
  Tarhan hafriyat rantına açıklama bekliyor


CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan daha önce Körfez İlimtepe'deki yol çalışması ve hafriyat rantı ile ilgili iddiaları TBMM Başkanlığına verdiği bir soru önergesi ile gündeme getirmişti.

Tarhan önerge ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kocaeli Körfez Belediyesi'nin, Körfez İlimtepe’de, imar planı dahi olmayan, hafriyatı yapılan, tasdikli ve resmi olmayan sözde bir yol çalışması yürütüldüğünün kamuoyunda yer aldığını, bu yoldan çıkarılan malzemelerin para ile kamyonlarla Derince Limanı'ndaki Safiport'a döküldüğü ve bu sayede çok büyük bir rant sağlandığı iddiaları ile ilgili soru önergesi vermişti.

BAKANLIKTAN YOL YAPIMINA CEVAP VAR AMA RANT SORUSUNUN CEVABI YOK

Tarhan "Orman ve Su işleri Bakanlığı verdiğim soru önergesine cevap olarak İlimtepe yolunun yapımı ile ilgili 49 yıllık izni biz verdik diye cevap veriyor. Ancak bu yoldan elde edilen hafriyat ile ilgili rant iddialarına cevap vermiyor. Yol inşaatı izin sahibi Körfez Belediyesi’dir diyerek sorumluluk almaktan kaçıyor" dedi.

HAFRİYAT MALZEMESİ SATILIYOR MU SATILMIYOR MU DERHAL AÇIKLANMALI

Tarhan sözlerini şöyle sürdürdü:

Bakanlık izni 07.11.2016 tarih ve 216 sayılı olur ile biz verdik ancak hafriyat satışı gibi diğer işler ile ilgimiz yoktur diyor. O zaman Körfez Belediyesi’nin derhal bir açıklama yapması gerekmektedir.

Safiport Limanı’na dolgu malzemesi olarak kullanıldığı söylenen bu malzemesinin tonu 4 TL gibi bir rakamdan satışı yapılmış mıdır, yapılmamış mıdır? Bu satışlardan ne kadar kazanç sağlanmıştır. Derhal kamuoyu bilgilendirmelidir.

YAPILAN İŞLERDE USULSÜZLÜK OLUNCA BAKANLIKLAR BİLE SORUMLULUK ALMAKTAN KAÇINIYOR

Artık yolsuzluklar ve usulsüzlükler eskisi gibi kolay kapatılmıyor. Yazılı soru önergemde çok açık bir şekilde Bakanlığa durumu anlattım ve burada hafriyattan rant sağlayan var mı, yok mu? diye sordum.

Gelen cevabın siyasi olarak açıklaması şudur: 'Körfez Belediye Başkanlığı adına ulaşım yolu yapılması iznini biz verdik. Ancak orada ne tür işler döner, hafriyat nereye dökülür, bu işten kim gelir elde eder biz orasını bilmeyiz, onu Körfez Belediyesi bilir' demiştir. 

Bu iddiaları cevaplaması gereken kim ise Körfez Belediyesi mi, Büyükşehir Belediyesi mi, rant iddialarına derhal cevap vermesi gerekmektedir. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV