banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Meslek hastalıkları için erken uyarı sistemi hayata geçti

Tarhan: İl başkanı kendisine çok güveniyorsa TV'ye çıkalım

Tarhan: İl başkanı kendisine çok güveniyorsa TV'ye çıkalım

12 Eylül 2017 Salı 11:20
   Tarhan: İl başkanı kendisine çok güveniyorsa TV'ye çıkalım


CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Akp İl Başkanı'nın söylemleri ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Tarhan: "İl başkanı kendisine çok güveniyorsa istediği bir televizyon programında bu konuyu konuşabiliriz. Böylece bir siyasinin uslübunun nasıl olması gerektiğini de bu program sayesinde öğrenmiş olur" dedi.

Tarhan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

İl Başkanı sakin olsun, hakaret etmesine gerek yok. Ben kimseye hakaret etmedim. Siyasi kimliği olan bir kişi kamu ihalelerine dahil olmuş mu olmamış mı onu ortaya koydum.
CUMHURBAŞKANI AÇIKLADI

Bu durumu Cumhurbaşkanı açıkladı. Yolsuzluğa bulaşanları kenara koyacağız dedi. Cumhurbaşkanı da Fetöcü mü? İl başkanları toplantısında gözlerinizin içine baka baka söyledi.

Kocaeli'de kamu ihalelerini alan inşaat şirketinin kim olduğu, hangi kamu ihalelerini aldığı, nerelere iş yaptığını bütün Kocaeli kamuoyu biliyor.

Siyasi kimliği ortada olan il başkanının bu inşaat şirketiyle nasıl bir ilişkisi var? Kendi mobilya şirketi üzerinden 1.628.639.00 TL fatura kesebiliyor. Burada dikkatlice araştırma yapılacak olursa inşaat ihalelerini alan belli, ihaleleri o şirkete veren siyasi güç belli, bu siyasi gücün Kocaeli il başkanı belli. Tam anlamıyla ticari çeteleşme söz konusu. Siyaseti zenginleşme aracı olarak kullanma durumu söz konusu.

Biz kimsenin ticareti ile ilgilenmiyoruz. Allah daha çok versin Ben siyasetin, ticarete bulaşmasına, ticaretle uğraşan vatandaşa yapılan haksızlığa karşı çıkıyorum.

İl başkanı siyasi kimliği üzerindeyken kamu ihaleleri almış mı, almamış mı? Bakanlıkla iş yapmış mı, yapmamış mı? Burada siyaseten etik dışı bir durum var mı, yok mu? Ben bunları soruyorum.

6 DEĞİL 10 SORU SORDUM

İl başkanı telaştan olacak ki kendisiyle ilgili verdiğim soru önergesini bile okumamış. "Meclise benimle ilgili 6 sorudan ibaret bir soru önergesi vermiş" diyor. 6 soru değil 10 soruluk bir önerge verdim daha ondan bile haberi yok.

İl başkanının yoksuzluk haberini daha önce Sözcü Gazetesi tüm belgeleriyle yayınlamıştı. Ben bu durumun açıklaması için Soru Önergesi verdim. Akp iktidarı maalesef il başkanına hesap sormak yerine ticari sır kalkanını devreye sokarak koruma yolunu tercih etti.

İl başkanı koltuğu için kaygılı olacak ki AKP İl kogrelerinden bahsetmiş, "Özel ekip kurup para mı aldın" demiş. Para almalar, şirketler arası para transferleri, onların bildiği iş. Ben siyasetin temiz kalmasını, siyasetçinin siyasi kimliği ile ticarette olmaması gerektiğini savunuyorum.

İl başkanı, 2015 yılından sonra kamuya iş yapmadım. Bunun hesabını sormak herkesin hakkıdır diyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, Soru Önergeme verdiği cevapta 2015 - 2017 yılları arasında 7 adet kamu ihalesinin il başkanının şirketine verildiğini doğruluyor.
CUMHURBAŞKANI BANA YÜKSEK VATANDAŞLIK ONUR ÖDÜLÜ VERDİ

Kimse yattığı yerden para kazanmıyor. İl başkanı Önce benim bu devlete ne kadar bağışta bulunduğumu, yaptırdığım okulları araştırsın ondan sonra para konuşmayı denesin. Kendi partisinden seçilen Cumhurbaşkanı'nın bana Yüksek Vatandaşlık Onur Ödülü verdiğini de hatırlatmak isterim.

Ben hiç bir zaman kimsenin özel sektöre yaptığı işlerle ilgilenmedim, ilgilenmem. Biz özel sektöre yaptığı işlerin hesabını sormuyoruz. Kamuya kestiğin faturaların açıklamasını bekliyoruz. İhaleleri teklif usulü ile mi
aldın, açık ihaleyle mi aldın? Biz bunun hesabını soruyoruz.

Bugüne kadar bir çok AKP il yöneticisini ve siyasetçiyi çalışmıyorlar, Kocaeli'ye hizmet etmiyorlar diye eleştirdim. Ama kimseye yolsuzlukla ilgili bir ithamda bulunmadım. Belgeler ortada, il başkanının yaptığı işler, kestiği faturalar ortada.

KENDİSİNE GÜVENİYORSA BU KONUYU TV'DE KONUŞABİLİRİZ
İl başkanı kendisine çok güveniyorsa istediği bir televizyon programında bu konuyu konuşabiliriz. Böylece bir siyasinin uslübunun nasıl olması gerektiğini de bu program sayesinde öğrenmiş olur.

Belgeler ve gerçekler ortada, konuyu saptırmaya çalışmaya gerek yok. İl başkanı cevap vermeden hakaret etmeye devam ederse, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yolsuzluğu daha detaylı bir şekilde açıklayan bir basın toplantısı düzenleyeceğim. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV