banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Meslek hastalıkları için erken uyarı sistemi hayata geçti

Tarhan: Kocaeli'de vurgun var

Tarhan: Kocaeli'de vurgun var

08 Eylül 2017 Cuma 10:16
Tarhan: Kocaeli'de vurgun varAKP
il başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı'nın "Ayak uyduramıyor mu, kenara koyacağız, affedersiniz yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız. Buralarda dikkatli olmamız gerekiyor. Yola çıkarken söylediğimiz gibi bunlar içimizden de olabilir" söylemleri üzerine CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan basın açıklaması gerçekleştirdi.

AFEDERSİNİZ AMA YOLSUZLUĞA BULAŞAN VAR

Tarhan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Daha önce Başbakanlık Bilgi Edinmeye ve Yazılı Soru Önergesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na, AKP Kocaeli İl Başkanı'nın mobilya şirketleri üzerinden haksız kamu ihalesi ve büyük miktarlarda kazanç elde ettiğini dile getirdim.

KOCAELİ'DE VURGUN VAR

Kocaeli'de özellikle mobilya malzemeleri alımlarında bir vurgun gerçekleştirildi. 2015 ve 2017 yılları arasında AKP il başkanının sahibi ve ortağı olan şirketlerin, bir çok kamu kurumuna milyonlarca liralık mobilya malzemesi faturalandırdığı ve haksız kazanç elde ettiğini defalarca dile getirdim. Vurgun o kadar büyük ki, resmi makamlar AKP il teşkilatını ve il başkanını korumak için, sorduğum soruları 'Ticari sır' diyerek kapatmaya çalışıyor.

CUMHURBAŞKANI SAMİMİ İSE GEREĞİNİ YAPSIN

Bir milletvekili yolsuzluk olduğunu idda ettiği bir konu hakkında  Yazılı Soru Önergesi veriyor, haksız kazanç olduğunu dile getiriyor ama resmi kurumlar, AKP teşkilatlarını korumak için ticari sır kalkanını devreye sokuyor. Ayıptır. Cumhurbaşkanı samimi ise konu ile ilgili belgeler ortada. AKP Kocaeli il başkanı ile ilgili gereğini yapsın.

BELEGLER ORTADA

Kocaeli AKP il başkanın sahibi ve ortağı olduğu şirketlerin gerçeklestirdiği kamu ihale alımları ve kazançlarının belgeleri ortada. Bunları bir siyasetçi olarak sunmaktan keyif almıyorum ancak yolsuzlukla mücadele sloganıyla iktidar olan bir partiye yakışmayan durumlar söz konusu. İl başkanları toplantısında "Yolsuzluğa bulaşanları aramızdan çıkartacağız" diyen Cumhurbaşkanı'nın derhal gereğinin yapılmasını sağlaması boynunun borcudur.


SAKARYA ÜNİVERSİTESİ, AKP İL BAŞKANININ ORTAĞI GİBİ ÇALIŞMIŞ

Ticari Sicil Kaydı ve Tepecik Vergi Dairesi Dönem İçi Mal ve Hizmet Satışı Yapılan Kişiler Raporu'na göre, maalesef Sakarya Üniversitesi AKP il başkanının mobilya şirketiyle ortak gibi çalışmış. Bu durum soru önergelerine verilen ticari sır kalkanı ile gizlenemez durumdadır.

ANKARA'DA MOBİLYA ÜRETİCİSİ Mİ YOK

Siyaset ile ticaretin keskin çizgisini ayırmak gereklidir. Kocaeli genelinde iş yapan yerel bir firmanın siyasi gücünü kullanarak Ankara'da bulunan Bilim ve Sanayi Bakanlığı'na mobilya malzemesi satışı yapması kabul edilemez. Bilim ve Sanayi Bakanlığı bu firmanın üretici firma mı, aracı firma mı olduğunu araştırmış mıdır? İhale nasıl gerçekleştirilmistir belli değil. 

ŞAİBELİ PARA TRANSFERLERİ VE ÇETE USULÜ İŞ ORTAKLIKLARI VAR

Devlet ihalelerinin ve önemli projelerin verildiği Haldız İnşaat ve AKP il başkanının sahibi olduğu şirketler arasında ticeret ahlakına aykırı ilişkiler var. Sadece 2015 - 2016 yılları arasında  1.628.639.00 TL'lik faturalandırma gerçeklestirilmiş. Hangi kıstaslara göre nasıl olduğu belli değil. Siyasi gücü arkasına alanların çete usulü çalısması kabul edilemez.

Aynı mobilya şirketinin iki firması arasında 1.421.158.00 TL lik faturalandırma var. Al gülüm ver gülüm zengin mantığıyla hesap soran olmadığı için siyasi gücü zenginleşme aracı olarak kullanmışlar. 

Anahtar Kelimeler: Tarhan: Kocaelide Vurgun Var
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV