banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
22 Şubat 2019 Cuma

Saadet Partisi Gebze meclis üyesi adayları belli oldu

Tarhan: Sağlıkta taşeron olmaz

Tarhan: Sağlıkta taşeron olmaz

07 Şubat 2018 Çarşamba 11:17
Tarhan: Sağlıkta taşeron olmaz


CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, sağlık emekçilerinin kadroya alınması konusunda, yardımcı hizmetlerde çalışanlar ile tıbbi cihaz başında çalışan sağlık emekçileri arasında kadroya geçişlerde ortaya çıkan haksızlıkları, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

 
SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN HEPSİ HAK ETTİKLERİ KADROYU ALMALI
 
Bütün sektörlerde olduğu gibi sağlık sektöründe de çifte standart var diyen Tarhan şunları söyledi:

Bütün sektörlerde olduğu gibi sağlık sektöründe de kadroya geçişlerde çifte standart olduğunu görüyoruz. Hastanelerin yardımcı hizmetleri olan sekreterlik, güvenlik, temizlik gibi bölümlerinde çalışan emekçilerin kadroya geçişleri sağlanırken, Tıbbi cihaz başında bire bir hasta ile ilgilenen laboratuvar, biyolog, röntgen, tomografi ve mr teknisyenleri gibi sağlık emekçilerinin hak ettikleri kadro haklarının verilmediğini görüyoruz. Ayırım yapmadan tüm sektörlerde olduğu gibi sağlık sektöründe de taşeron firmalar aracılığıyla çalıştırılan emekçilerin bir an önce kadro güvenceleri verilmedir.

YETİŞMİŞ SAĞLIK PERSONELİ GÜVENCESİZ ÇALIŞTIRILAMAZ

Türkiye sağlıkta OECD raporlarına göre maalesef Afrika ülkeleriyle birlikte son sıralarda yer alıyor. Sağlıkta devrim yaptık diyen iktidar, vatandaşın halini göremiyor. Bunun üzerine birde sağlık sektöründe yetişmiş personele gereken değer verilmiyor ve kadro sıkıntısı yaşanıyor. 

İhale şirketleri yetişmiş personel istihdam etmek yerine, tıbbi cihaz yani makine almayı tercih ediyoruz diyerek, tamamen vatandaşa değer vermeyen bir tutum içerisindedir. Zaten aksak olarak işleyen sağlık sektöründe yetişmiş kalifiye personele derhal hak ettiği kadrolar verilmedir.

SAĞLIKTA TAŞERON OLMAZ

Maalesef iktidarın istihdam sağmala uygulamaları da çağ dışıdır. Bugün Türkiye’de kamunun olduğu neredeyse her sektörde şirketler aracılığıyla taşeron işçi çalıştırılmaktadır. Ne yazık ki emekçi vatandaşlarımız sosyal güvenlik, kıdem tazminat ve kadro güvenliği olmadan modern kölelik sistemiyle çalıştırılmaktadırlar. Her seçim dönemi öncesi kadro vaatleri ile vatandaşlarımızın emekleri sömürülmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında taşeron denilen bu sistemi ortadan kaldıracağız. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV