banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
21 Şubat 2019 Perşembe

Saadet Partisi Gebze meclis üyesi adayları belli oldu

Yılmaz: Sivas katliamı insanlık suçu

Yılmaz: Sivas katliamı insanlık suçu

02 Temmuz 2018 Pazartesi 16:05
Yılmaz: Sivas katliamı insanlık suçu

Başkan Yılmaz, Madımak Oteli'nde 25 yıl önce meydana gelen katliamın insanlık adına utanç verici olduğunu vurguladı.

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, açıklamasında şu sözlere yer verdi: 

25 yıl önce, 2 Temmuz 1993 günü insanlık tarihine bir utanç eklendi. 33 aydın ile 2 otel görevlisi Pir Sultan Abdal etkinliğine katılmak için gittikleri Sivas’ta yakılarak katledildi. Şehrin ortasında binlerce kişi Madımak Oteli’nde Pir Sultan Abdal etkinliğine gelenlere saldırdı.

CEZASIZ KALDILAR

Bugün katliamı gerçekleştiren katillerle aynı zihniyeti taşıyan insanların varlığından söz eden Başkan Musa Yılmaz, "Katliamın ardından katillerden hesap sorulamadığı gibi, olayın üzeri örtülmeye çalışıldı. Her zamanki gibi gerçekler gizlenmeye çalışılarak fatura Sivas’a giden aydınlara çıkartılmak istendi. Olayın gerçek failleri yargı önüne çıkartılmadı. O yobaz katiller serbestçe dolaştılar, zaman aşımı ile 35 canın katledilmesi cezasız kaldı" diye konuştu.

İNSANLIK SUÇU!

Sivas Katliamı’nın insanların düşüncelerine, kimliklerine, farklılıklarına düşman olmanın yarattığı bir insanlık suçu olduğunu söyleyen Yılmaz, "Bugün de ülkemizde ayrımcılık, farkı düşüncelere tahammülsüzlük ve düşmanlık ne yazık ki devam etmektedir. 2 Temmuz 1993 günü insan olmayı bilmeyenlerin Madımak Oteli'nde gerçekleştirdiği katliama göz yumanlar, failleri savunanlar, katilleri yargılamayanlar bu insanlık suçunun ortaklarıdır. 

Biz katliamların bir daha yaşanmaması için toplumun hafızasını diri tutacağız. Yaşanan katliamları anlatacağız, aktaracağız. Dili, dini, ırkı, düşüncesi farklı diye insanı insana kırdıran zihniyeti yok edene kadar mücadelemiz sürecek" dedi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV