banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
22 Şubat 2019 Cuma

Saadet Partisi Gebze meclis üyesi adayları belli oldu

Yılmaz:Binali Yıldırım kurtardı diye algı oluşturuyorlar

Yılmaz:Binali Yıldırım kurtardı diye algı oluşturuyorlar

02 Şubat 2018 Cuma 10:52
  Yılmaz:Binali Yıldırım kurtardı diye algı oluşturuyorlar


CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Hünkar Çayırı'nın arazisinin Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı'na tahsisinin Başbakan Binali Yıldırım tarafından durdurulduğuna dair algı oluşturulduğunu belirterek, bunun  bir yanıltmaca olduğunu ifade etti. 

Musa Yılmaz CHP yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Uzun zamandır Gebze kamuoyunu meşgul eden Hünkar Çayırı’nın satışı nihayet oluşturulan kamuoyu tepkisiyle son bulmuştur. 
Bilindiği gibi Fatih Sultan Mehmet ordularını sefere hazırladığı sırada 1481 yılında burada zehirlenerek vefat etmesinden dolayı bu bölgenin adı Hünkar Çayırı olarak anılmaya başlamış ve tarihimiz açısından önem kazanmıştır.
 
Geçtiğimiz süreçte ise bu tarihi bölgenin arazisi Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı'na tahsis edilmek istendi. Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, CHP Gebze  ilçe başkanlığı, Saadet Partisi ve öteki STK’lar ile yerel basınımız  arazinin tahsisinin durdurulması için büyük bir kamuoyu oluşturmuş, halkın da destek vermesiyle geri adım atılarak  tahsis durdurulmuştur.
 
Ancak son birkaç gündür bazı yerel basın, yayın organlarında çıkan haberlerde  satışın Başbakan Binali Yıldırım tarafından durdurulduğu ve kurtarıldığı şeklinde bir algı oluşturuluyor. 

Bu durum Gebze kamuoyunu derinden üzmüştür. Çünkü Hünkar Çayırı'nın  devrine veya satışına  Başbakanlık hariç bir  makam  izin veremez. Gebze’de ki kamuoyu oluşmamış olsaydı  Hünkar Çayırı satışı çoktan  gerçekleşmiş olacaktı.

Stratejik olarak önce uygulama yapılıyor, tepki  olduğunda ise bu kez  yeniden kahramanlığa soyunarak  Hünkar Çayırı'nı kurtarıyorlar. Bu kocaman bir algı oluşturmaya yönelik anlayıştır. 

Bugün Hünkar Çayırı'nın satışında geri adım atıldıysa ya da durdurulduysa bunun kahramanları AKP dışında ki partiler ve başta GTO olmak üzere tüm STK’lar ile Gebze halkıdır. Kimse buradan kendisine pay çıkarmasın. Tarih ve kültürel değeri olan alanların parasal değeri yoktur ve asla satılamaz.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV