banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Aralık 2018 Çarşamba

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'tan, GTÜ'ye övgü

Çayırova, spor şehrine dönüşüyor

Çayırova, spor şehrine dönüşüyor

22 Şubat 2018 Perşembe 16:08
Çayırova, spor şehrine dönüşüyor


Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçenin spor şehrine dönüşmesi için birçok spor yatırımını hayata geçirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Şevki Demirci, önceliğini sportif fiziki altyapı olarak belirledi. 

Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle aynı anda 4 grubun spor yapabildiği modern, işlevsel 2 kapalı spor salonunu Emek ve Cumhuriyet Mahallelerinde hizmete açtıklarını vurgulayan Demirci, 7'den 70'e herkesin faydalanabileceği ve açılmasını sabırsızlıkla beklediği Akse Mahallesindeki Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesinde de son aşamaya geldiklerinin bilgisini verdi. 

SEMT KONAKLARINDA 8 ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU

5 mahallede hayata geçirdikleri Semt Konaklarında her biri 150-200 metrekarelik alandan oluşan 8 çok amaçlı spor salonuna yer verdiklerini söyleyen Demirci, alanında uzman antrenörlerle kareteden jimnastiğe, step-aerobikten masa tenisine ve birçok branşta salon sporlarını 4 mevsim vatandaşların hizmetine sunduklarını dile getirdi. Ayrıca 3 yeni Semt Konağı’nı yapımında son aşamaya gelinen Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Şekerpınar Kültür Merkezlerinde konumlandırdıklarını açıklayan Demirci, bu sayede 5.000 metrekarenin üzerinde yeni spor alanlarını da devreye sokmuş olacaklarını ifade etti.

DEMİRCİ: AMACIMIZ HERKESİN HAYATINDA SPORA YER AÇMAK

Başkan Demirci, ayrıca 4 yıl içinde 11 tanesi revizyon olmak üzere yaptıkları 35 yeni parkın içerisinde alanı müsait olanlarının hepsine çok amaçlı semt sahalarını konumlandırdıklarının da bilgisini verdi. Bu sayede ilçedeki sportif alanları ikiye katladıklarını vurgulayan Demirci, mahallelerde 7’den 70’e herkes için hareketli, sağlıklı ve sporla dolu bir ortam oluşturduklarını ifade etti.

DEMİRCİ: SPOR PROJELERİNİ YENİDEN YAPILANDIRDIK

Demirci, "Amacımız Çayırova’yı sanayisinin yanında sporda da anılan bir ilçe konumuna getirmek. Sadece yol, köprü, altyapı, üstyapı yapan klasik belediyecilik anlayışını aştık. Vatandaşlarımızın günlük hayatını ilgilendiren her anında ve her alanında varız. Eğitim, sağlık bizim işimiz deği, diyemeyiz. Eğitsel, kültürel, sportif ve sosyal alanda etkin belediyeyi hayata geçiriyoruz. 

Sosyal Belediyeciliğe çok önem veriyoruz. Spor okullarımız, BESYO kurslarımız, ÇESK Eğitim Spor Kulübümüzle spor projelerini yeniden yapılandırdık. Amacımız çocuklarımızın hayatına sporu küçük yaşta yerleştirmek, performans göstererek içlerinden ön plana çıkan gençlerimizi lisanslı sporcu haline getirmek, liglerde, turnuvalarda, yarışmalarda devamlılık ve istikrar sağlamaktır. 

Spor projelerinin yanısıra yaptığımız fiziki yatırımlarlada Çayırova’nın adını Türkiye ve Dünyada duyuracak sporcuların yetişmesini arzuluyoruz. 2017 yılı bu uğurda çok büyük aşama kaydettiğimiz yıl oldu. 2018’de de Çayırova’nın spor şehri kimliği kazanması için gece gündüz çalışacağız" dedi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV