banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
22 Ağustos 2019 Perşembe

Kocaeli'de silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Atık sulardaki yeni teknolojilere düzenlemeler geliyor

Atık sulardaki yeni teknolojilere düzenlemeler geliyor

12 Mayıs 2017 Cuma 11:10
Atık sulardaki yeni teknolojilere düzenlemeler geliyorTürkiye'de kısıtlı olan su kaynaklarının akılcı yönetiminin ve  atıksu geri kazanımının hedeflendiği proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Gebze Teknik Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile resmen başladı. 

Ülkemizin su kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, atıksuların geri kazanılması sürdürülebilir su yönetimi kapsamında, atıksuların geri kazanımının yaygınlaştırılması hedefleri için politikalar üreten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) yürütücülüğünde  proje geliştirilecek. 

Atıksu Geri Kazanımında Membran Uygulamaları için Konsantre Akım Yönetim Modeli ve Mevzuat Uygulama Metodolojisi Geliştirilmesi Projesi'nin (MEMKON) açılışı 09 Mayıs 2017 tarihinde Ankara'da Green Park Hotel’de gerçekleştirildi. GTÜ yürütücülüğünde olan projede Süleyman Demirel Üniversitesi ve  İstanbul Medeniyet Üniversitesi akademisyenleri de proje ekibinde yer alacak.
 
PROJE İLE YENİ UYGULAMALAR KAPIDA
10 Mayıs tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile GTÜ arasında imzalanan Protokol ile başlayan 'MEMKON Projesi' ile ülkemizde membran teknolojileri uygulamalarından kaynaklanan konsantre akımların yönetimi konusundaki boşluğun doldurulması, yatırımlara karar verilirken kullanım suyu kalite ihtiyacına bağlı olarak membran seçimi ve konsantre yönetimi açısından bir karar destek mekanizması oluşturulması, teknik ve ekonomik analizlerin yanı sıra oluşturulacak ulusal mevzuat altlığı ile hem atıksu geri kazanımının desteklenmesi hem de yapılacak yatırımların mevzuatla uyumunun sağlanması amaçlandı. 

Protokol açılış törenine Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden Genel Müdür Yardımcısı Recep Akdeniz, GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, GTÜ Genel Sekreter Vekili ve Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr.Abdurrahman Akyol, GTÜ Öğretim üyeleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra farklı üniversitelerden akademisyenler ve ilgili sanayi sektörü temsilcilerinden oluşan geniş bir yelpazede katılım sağlandı. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV