Kapat
Kocaeli Öncü
Kocaeli Öncü
Kocaeli Öncü
Yönetici atamaları iptal!
Yönetici atamaları iptal!
Kocaeli Valiliği, milli eğitim bakanlığının sınava dayalı yönetici atamalarında yaptığı değişiklikle, ilimizde boş olan 330 yöneticinin atamasıyla ilgili yaptığı duyuru sürecini iptal etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nün dün sınava dayalı...
28 Şubat 2013 16:01
Font1 Font2 Font3 Font4

Kocaeli Valiliği, milli eğitim bakanlığının sınava dayalı yönetici atamalarında yaptığı değişiklikle, ilimizde boş olan 330 yöneticinin atamasıyla ilgili yaptığı duyuru sürecini iptal etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nün dün sınava dayalı yönetici atamalarında yöneticiliği boş olan okulların listesini duyurmuş ve atama takvimini başlatmıştı. Ancak sabah saatlerinde bakanlıktan gelen bir genelge ortalığı karıştırdı. Bakanlık sınava yönetici atamalarıyla ilgili yaptığı kanun değişikliklerini kapsayan yönetmeliği bugün resmi gazetede yayınladı. Birçok maddede değişiklik yapan bakanlığın bu genelgesi tüm illerde önümüzdeki ay yapılması gereken sınava dayalı yönetici atamalarının da durdurulmasına neden oldu. Çünkü birçok madde eski yönetmeliğe muhalefet olduğu için atamalar geçersiz oldu.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

 

 

İlimizde 85 okul müdürlüğü, 18 müdür baş yardımcılığı ve 227 müdür yardımcılığı olmak üzere ilimizde toplam 330 yöneticinin koltuğu boş görünüyordu. Vekaleten yürütülen bu görevlerin yerine bu duyuruyla kadrolu atama yapılacaktı. Bakanlığın yönetmelikte yaptığı değişikliğin 28 Şubat`tan itibaren yürürlüğe girmesi, eski kararları geçersiz kıldı. Böyle olunca Vali Yardımcısı Ali Sözen imzasıyla okullara iptal yazısı gönderildi. Ancak bakanlığın yeni yönetmeliğinde yer alan birçok eksiklik ve haksız kararlar, başta sınav kazanan yöneticiler olmak üzere tüm eğitim dünyası tarafından tepkilere neden oldu. Tepkiler çığ gibi büyüyor, bakanlığın sitesi tepki mesajlarından kitlendi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

Yukarı Geri Ana Sayfa