Kapat
Kocaeli Öncü
Kocaeli Öncü
Kocaeli Öncü
Yüreğimde bir milyon ölüm
Yüreğimde bir milyon ölüm
Türkiye’de siyaset adına her kafadan bir ses çıkarken birbiri ardına gelen şehit cenazeleri de yüreğimizi yakmaya be bizi derin acılar içerisinde bırakmaya devam ediyor, Yirmili yaşlardaki ana kuzularını bilmedikleri coğrafyalarda...
8 Ağustos 2012 16:53
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye’de siyaset adına her kafadan bir ses çıkarken birbiri ardına gelen şehit cenazeleri de yüreğimizi yakmaya be bizi derin acılar içerisinde bırakmaya devam ediyor, Yirmili yaşlardaki ana kuzularını bilmedikleri coğrafyalarda kanıbozuk,satılmış vatan hainlerine yem eden zihniyet ise haşen daha “Çocuklara masallar” kitabını anlatmaya devam ediyor.

 

Sınırlarımızın hemen dışında başlayan ve artık sınırlarımızın içinide cehenneme çeviren terör belasından nasıl kurtulacağımızın yollarını arayacağımıza medyayı ve bir takım siyasetçileri suçlamak kime ne kazandıracak merak ediyoruz.

 

Türkiye cumhuriyeti durduk yerde kapı komşumuz Suriye’yi paramparça etmek adına anlaşılmaz bir savaşa girmişken ve ABD adına oradaki müslümanların kanını dökmeye başlamışiken diğer komşumuz İran’ın üst düzey bir askeri yetkilisinin “Suriye’den sonra sıra Türkiye’ye de gelecek” şeklindeki ikazı muhtemelen bizim siyasetçilerimizde soğuk bir duş etkisi yapmış olmalı.

 

İran bir taraftan Türkiye’yi ABD konusunda ikaz ederken bir taraftan da “Suriye’nin bölünmesine parçalanmasına ve Emperyalist güçler tarafından yok edilmesine seyirci kalmayacağız” diyerek Türkiye’ye karşı da bir cephe açmış oldu.

 

Uzun yıllardır “komşularımız ile sıfır sorun” politikası yapan ancakgeldiğimiz noktada kavga etmediğimiz bir tek komşumuzun kalmadığı bu coğrafyada bir anda nasıl tek başımıza bırakıldığımızda ayrı bir tartışma konusu.

 

Bu kadar olup bitenden sonra Şemdinli ilçemizde yaşanılanların bir türlü kamuoyu ile paylaşılamaması, orada yaşanan çatışmaların hangi boyutta olduğunun bilinmememesi asker ve terörist kaybı ile ilgili net bilgiler verilememsi da kafaların karışmasına vesile oluyor.

 

Sınırlarımız dışında meydana gelen bu olumsuzluklardan millet olarak elbetteki bizimde etkilenmememiz mümkün değil, biz nasıl hiç gereği yokken komşu ülklerin iç işlerine karışıp oraları rahatsız etmeye çalışıyorsak onlarda bu durum karşısına bir anda bize karşı cephe alıyorlar.

 

Son günlerde şiddetini arttıran ve bundan sonrada daha üst noktalara çıkacağı söylenilen terörist hareketler de ister istemez evlere ateş düşürmeye, daha çok yürek yakmaya devam edecek ve sıkıntı her geçen gün artarak büyüyecektir.

 

Tırnağını kesmeye çekindiği çocuğunu davul zurna eşliğinde vatan savunması için gönderen ana, babaların evlerinin kapısını çalan görevlilerin “Çocuğunuz şehit oldu, başınız sağolsun” açıklamasından sonra yüreklerinde bir milyon ölüm meydana gelenlerin akıttığı gözyaşları da duracak gibi değil.

 

Bu memlekete yazık, bu memleketin insanlarına yazık, Sadece siyaset adına feda eden canların geri gelmediği bir noktada zaten söylenecek fazla bir şeyde kalmıyor.

 

Etrafımızdaki ateş çemberi her geçen gün büyüyor, bizim inisiyatifimiz dışında gelişen ve ABD adına yapıldığı artık hemen herkes tarafından dillendirilen bu çatışma ortamı sonrası ateş maalesef düştüğü yeri yakıyor.

 

Yürklerimizde meydan gelen bir milyon ölümü durdurmak mümkün, büyüyen ateşi de söndürmek mümkün ama bu mümkünlerin hayata geçmesi içinde siyasetçilerimizin akıllarını başlarına alması gerekiyor.

 

 

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

Yukarı Geri Ana Sayfa