banner55

Bordo Bereliler yemin etti

47 haftalık zorlu eğitimi tamamlayan bordo bereliler yemin etti

08 Ağustos 2021 Pazar 10:33
Bordo Bereliler yemin etti

ANKARA (İGFA) - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ile Özel Kuvvetler İhtisas Kursu’nun kapanış törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende kurs birincisi yaş kütüğüne plaket çaktı. Dereceye girenler ile Libya'dan gelen misafir askeri personelin bröveleri Bakan Akar ve Komutanlar tarafından takıldı. Daha sonra diğer kursiyerler yapılan yeminin ardından bordo berelerini giydi.

Özel Kuvvetler Komutanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en seçkin birlikleri arasında yer aldığını aktaran Bakan Akar, bordo berelilerin tarihe altın harflerle geçen ancak özelliği nedeniyle herkes tarafından bilinmeyen birçok başarılı göreve imza attığını belirtti. Bakan Akar, diğer orduların seçkin birlikleri arasında saygın yeri olan Özel Kuvvetler Komutanlığının bu konumunu daha da ileriye götürmek için hassasiyetle çalıştıklarını vurguladı.

Bakan Akar, TSK'nın Cumhuriyet tarihinin en yoğun günlerini yaşadığını, unsurların tamamının bir faaliyetle görevli olduğunu belirterek, "TSK içindeki FETÖ'cü hainlerden temizlendikten sonra çok daha güçlü, kuvvetli, başarılı hale geldi. Operasyonlarımız milletimize güven, gurur vermeye devam ediyor" dedi.

Törende mezunlar adına dönem birincisi tarafından yapılan konuşmada ise, "Zoru başarmayı imkânsızı zorlamayı, 'bittik artık' denilen yerde yeniden başlamayı öğrendik" ifadesi kullanıldı. Yoğun geçen 47 haftalık eğitimin ardından 173 kursiyer bordo bere takmaya hak kazandı.

https://youtu.be/f4TAZatcsoE
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37