banner55

Yunanistan’ın göçmenleri ölüme terk ettiği anlar İHA’lar tarafından görüntülendi

Yunanistan'a ait sahil güvenlik botunun, taşıdığı düzensiz göçmenleri Türkiye'ye ait ve üzerinde yaşam olmayan bir adaya bırakarak ölüme terk ettiği anlar insansız hava aracı İHA tarafından görüntülendi. Adada ölüme terk edilen göçmenler Türk sahil güvenlik unsurları tarafından kurtarıldı.

08 Ağustos 2021 Pazar 16:22
Yunanistan’ın göçmenleri ölüme terk ettiği anlar İHA’lar tarafından görüntülendi

ANKARA (İGFA) - Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, yurdun güney ve batısındaki orman yangınlarını tespit ve ilgili makamlara bildirmekle görevli İHA'ların Kaş açıklarında hareketlilik tespit edildiği bildirildi.

Buna göre, Yunanistan sahil güvenliğine ait ait LS134 botu, Kaş'ın güneyindeki Türkiye'ye ait Başak Adası'na yaklaştıklarında sahil güvenlik botu, içinde bulunan düzensiz göçmenleri üzerinde yaşamın olmadığı adanın kıyısına bıraktı. Göçmenleri ölüme terk eden Yunan unsurları daha sonra bölgeden uzaklaştı. Yaşananlar İHA ile anbean görüntülenirken bölgeye hemen Sahil Güvenlik Komutanlığına ait unsurlar yönlendirildi. Adada ölüme terk edilen göçmenler sahil güvenlik unsurları tarafından kurtarıldı.

Bakanlık yaptığı paylaşımda, Yunanistan'ın göçmenleri yaşam olmayan bir adaya bırakarak onları doğrudan ölüme terk ettiğini belirtti.

https://twitter.com/tcsavunma/status/1424287820643016706
Anahtar Kelimeler:
BursaDavaDuruşma
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37