banner55

Türkiye-Arnavutluk dostluğu taçlandırıldı

17 Ocak 2022 Pazartesi 14:51
Türkiye-Arnavutluk dostluğu taçlandırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından Arnavutluk'ta depremzedeler için inşa edilen konutların anahtar teslim törenine katıldıANKARA (İGFA) - Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ tarafından Arnavutluk'un Laç şehrinde depremzedeler için inşaa edilen konutların anahtar teslim törenine katıldı.

Toplam 522 konutu içeren, yaklaşık 42 milyon avroya mal olan evleri teslim eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası camianın bilhassa İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Arnavutluk'a yardım elini uzatması için bizzat girişimlerde bulundum. Depremden sonra bölgeye yardıma koşan ilk ülkenin Türkiye olması, aramızdaki güçlü dayanışmanın en büyük ispatıdır" dedi.

Türk ve Arnavut doktor ve hemşirelerimiz omuz omuza sağlık hizmeti sunduğunu şimdi de deprem konutlarının açılışı ile Türkiye - Arnavutluk dostluğunu taçlandırdıklarını belirten Erdoğan, "Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı niyaz ederim. Rabbim böyle acıları bir daha yaşatmasın diyorum. Ölenleri geri getiremeyiz ama geride kalanların hayatlarını kolaylaştıracakları adımları atmak bizim elimizdedir. İnşa ettiğimiz deprem konutları ile bu bölgedeki 522 ailenin bundan sonraki hayatlarını huzur ve güven içinde geçirmesini temin ediyoruz" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37