banner55

7'den 27'ye kılavuz kardeşliği

7'den 27'ye kılavuz kardeşliği

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
17 Kasım 2019 Pazar 12:38
 7'den 27'ye kılavuz kardeşliği
Üniversite öğrencileri '7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği' projesiyle köy çocuklarına hediyeler götürerek takdir topladı.  
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kılavuz Gençlik Modeli çerçevesine sosyal farkındalık projelerine bir yenisini ekledi. Kılavuz Gençlik Modeli’nin üniversite ayağını oluşturan Akademi Üniversite Birimi, üniversite öğrencileriyle ortaklaşa '7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği' projesiyle köy çocuklarına hediyeler götürdü. Buluşmada renkli görüntüler ortaya çıktı.

BALÖREN KÖYÜ İLKOKULU

'7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği' projesiyle İzmit İlçesinde bulunan Balören Köy okulunu ziyaret eden üniversiteli öğrenciler önceden hazırladıkları hediyeleri miniklere takdim etti.  İzmit Balören Köyü İlkokulu’ndaki öğrenciler abilerinden gelen hediyelerden dolayı çok mutlu oldu.
ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU 

Hediyeler karşısında mutluluklarını gizleyemeyen çocuklar, durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Köy okulu öğretmeni olan Ümit Gündem ise köy çocuklarını sevindirdikleri için yetkililere teşekkür etti. Bu tür davranışların çocukları sevindirdiğine dikkat çeken Gündem, "Büyükşehir yetkililerinin başlattığı bu projeyi çok değerli buluyorum. Umarım bu tür projeler artarak devam eder" dedi.   
SPOR MALZEMELERİ, EĞİTİCİ 
OYUNLAR VE KIRTASİYE MALZEMELERİ

'7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği' kapsamında Balören Köyü ilkokuluna spor malzemeleri, eğitici oyunlar ve kırtasiye malzemeleri hediye edilirken çocuklarla yüz boyama, sokak oyunları ve uçurtma etkinliği yapılarak keyifli anlar yaşandı.
PROJE DEVAM EDECEK

'7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği' projesi devam edecek. İlk olarak ziyaret edilen Balören Köyü İlkokulu öğrencilerini şehir merkezine getirip gezdirilmesi planlandı. Sonraki süreçte aynı etkinlik ve hediyelerle başka köy okulları ziyaret edilip projenin sürdürülmesi hedefleniyor.  
Son Güncelleme: 17.11.2019 12:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37