banner55

GTÜ’de rektörlük devri yapıldı

GTÜ'de rektörlük devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
04 Ağustos 2022 Perşembe 17:56
GTÜ’de rektörlük devri yapıldı

GTÜ'de rektörlük devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan 04 Ağustos 2022 Tarihli ve 31913 Sayılı Resmî Gazete’de atama kararnamesi ile Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörlüğüne Prof. Dr. Hacı Ali Mantar atandı. Görev süresi dolan GTÜ Eski Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, GTÜ Senato Toplantı Salonu'nda yapılan törenle GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar' a görev devrini gerçekleştirdi.

Burada yaptığı konuşmada Aslan, "Üniversitemizin bu süreci bir bayrak devir teslimidir. Üniversitemiz için hocamızın elinden gelenin en iyisini yapacağına gönülden inanıyorum. Kendisine görevinde başarılar diliyorum." dedi.

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar ise konuşmasında duygularını "Hasan hocamı tanıdığımdan beri yüzü gülen sıcak kanlı bir enerjisi var. GTÜ'nün faydası için her zaman kendisine destek vermeye çalıştık, hiçbir zaman kopmadık. İnşallah aldığımız görevi daha ileriye taşımak için elimizden geleni yapacağız." diye ifade etti.

Karşılama ve konuşmaların ardından makama geçilerek Aslan tarafından GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar' a cübbe giydirildi. GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar ise Aslan' a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı plaket takdim ederek teşekkür etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37