banner55

GTÜ'de 'Uygulamalı Biyoproses Eğitimi' düzenlendi

GTÜ'de 'Uygulamalı Biyoproses Eğitimi' düzenlendi

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
11 Ekim 2019 Cuma 17:47
 GTÜ'de 'Uygulamalı Biyoproses Eğitimi' düzenlendi

 

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından 'Üretim Altyapılarının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı' GTÜ'de yapıldı.

Yürütücülüğünü Gebze Teknik Üniversitesi’nin yaptığı Enzim Test ve Danışmanlık Merkezi (ETDAM) Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Yürütücü Doç. Dr. Barış Binay ve Kimya Bölümü Öğretim Elemanı ve ETDAM Merkez Sorumlusu Ar. Gör. Dr. Aişe Ünlü’nün düzenlediği 'Uygulamalı Biyoproses Eğitimi' gerçekleştirildi.
 
Eğitimin ilk günü Malzeme Mühendisliği’nde gerçekleştirilen teorik sunumlar öncesi Kimya Bölümü Öğretim Elemanı ve ETDAM Merkez Sorumlusu Ar. Gör. Dr. Aişe Ünlü’nün Enzim Test ve Danışmanlık Merkezi (ETDAM) tanıtım sunumu ve sonrasında biyoproses cihazları ile ilgili olarak Ant Teknik yetkilisi Hakan Vurgun ve Biyomühendislik Bölümü Öğretim Elemanlarından Ar. Gör. Zeynep Efsun Duman’ın sunumları ile tamamlandı. İlk günün öğleden sonraki kısmında ise ETDAM laboratuvarlarındaki biyoproses cihazlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Uygulamalı Biyoproses Eğitimi ikinci gününde ise katılımcılarla birlikte uygulamalı olarak biyoproses cihazlarının kullanımı gerçekleştirildi.
 
08-09 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen teorik ve uygulamalı eğitim süresince farklı üniversitelerden ve GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Kimya Bölümü’nden ve özel sektör çalışanlarından oluşan yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırmacıları kapsayan 40 kişiye sertifikalı, teorik ve uygulamalı eğitim verildi.


Son Güncelleme: 11.10.2019 17:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37