banner55

İSU personeline etkili iletişim semineri

KOMEK, İSU personeline yönelik 'Etkili İletişim Becerileri ve Beden Dili' konusunda eğitim verdi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
12 Mart 2020 Perşembe 15:01
İSU personeline etkili iletişim semineri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, kardeş kurum İSU’ya,  “Etkili İletişim Becerileri ve Beden Dili” konusunda eğitim verdi. İSU personelinin ilgi gösterdiği eğitimde, kendini tanımak, doğru ifade etmek, empati kurabilmek, hoşgörülü ve önyargısız olmak gibi ana başlıklarda önemli bilgiler verildi. Eğitim, vatandaşla birebir iletişim halinde olan İSU personelinin çalışmalarına katkı sunması açısından önem taşıdı. 

İLETİŞİM NEDİR?
İSU Binası’nda gerçekleşen eğitim, KO-MEK Usta Öğreticisi tarafından verildi. Eğitim “İletişim nedir?” sorusuna İSU personelinin verdiği yanıtlarla başladı.  Alınan cevapların ardından iletişimin; duygu, düşünce, bilgi ya da becerilerin akla gelebilecek her türlü yolla başkalarına aktarılması olduğu yönündeki tanımı yapıldı. 

İLK İZLENİM ÖNEMLİ
İSU personelinin ilgiyle takip ettiği ve notlar aldığı eğitimde iletişimde ilk izlenim kavramı detaylı olarak anlatıldı. İlk izlenim başlığında özellikle fark etmek ve fark edilmek unsurlarına dikkat çekildi. İletişimin; kelimeler, jestler, mimikler, gözler, eller ve beden duruşu gibi bütünlükten soyutlanamayacağı aktarıldı. Sözsüz iletişimin ise; beden diliyle verilen mesajlar olduğu, oturuş, jest ve mimikle ortaya çıktığı ifade edildi ve örnekler verildi. 

OLMAZSA OLMAZ İKİLİ, KAYNAK VE ALICI
Eğitimde iletişimin bir anlamda olmazsa olmaz unsurları olan “kaynak” ve “alıcı” ilişkisi üzerinde duruldu. Bu iki unsurun iletişimde hayati önem taşıdığı ve bu kavramlar olmadan iletişimden söz edilemeyeceği belirtildi. 

İSU PERSONELİNDEN EĞİTİME TEŞEKKÜR
Öte yandan KO-MEK’in “Etkili İletişim Becerileri ve Beden Dili” konulu eğitimi, İSU personeli tarafından memnuniyetle karşılandı. Kendilerinin görevleri itibariyle vatandaşla sürekli iletişim halinde olduklarını kaydeden İSU personeli, KO-MEK tarafından verilen eğitimin çalışmalarına katkı sunacağını kaydederek, teşekkür etti. 

JANDARMA PERSONELİNE DE EĞİTİM VERİLMİŞTİ
KO-MEK söz konusu eğitimini daha önce kentin çeşitli dinamiklerine yönelik gerçekleştirmişti. KO-MEK Etkili İletişim Becerileri ve Beden Dili Eğitimi’ni bu yıl içinde İl Jandarma Komutanlığı personeli içinde gerçekleştirdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37