banner55

Kayseri ERÜ’de 460 ‘Eğitimci’ mezun oldu

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi tarafından 16. dönem mezuniyet töreni düzenlendi. Program kapsamında 460 öğrenci mezun oldu.

08 Ağustos 2021 Pazar 12:59
Kayseri ERÜ’de 460 ‘Eğitimci’ mezun oldu

Mehmet UZEL (Kayseri İGFA) - Kayseri Erciyes Üniversitesi'nin Marianne Molu Amfi de düzenlenen mezuniyet törenine; Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, Genel Sekreter Murat Yenisu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bayazıt, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kasım Özgen ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bayazıt, mezun öğrencileri tebrik ederken, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış da, öğrencilere seslendi. Rektör Çalış, “Bugün alanlarında uzman gerekli bilgi ve donanıma sahip bireyler olarak 43 yıllık mazisi ile köklü geleneklere sahip Erciyes Üniversite’nin saygın bir fakültesinden mezun oluyorsunuz. Bugünden sonra kutsal bir görev olan öğretmen mesleğini icra edecek, öğrenme ve öğretmeyi ilke edinen bireyler olarak genç nesilleri sizler yetiştireceksiniz. Meslek hayatınız boyunca milli ve manevi değerlerine bağlı, yenilikçi ve araştırmacı eğitimciler olarak gelecek nesiller sizlere emanettir." dedi.

Dönem birincisi Büşra Gökbudak’ın mezuniyet kütüğüne plaket çaktığı tören, öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından sona erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37