banner55

Marka'dan eğitime büyük destek

Marka'dan eğitime büyük destek

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
09 Temmuz 2019 Salı 15:26
 Marka'dan eğitime büyük destek
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle yenilikçi üretim metotlarına uygun olarak Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bilgisayarlı makine İmalatı ve kaynak atölyeleri kuruldu. 

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın, İmalat Sanayiine Yönelik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Güçlü Mesleki eğitim Güçlü imalat sanayi isimli projesi ile 600 bin TL hibe alan Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne CNC Torna ve CNC Dik İşleme Merkezleri alındı. Kurulan atölyelerde öğrenciler aldıkları eğitimler ile gerçek iş hayatındaki uygulamaları okulda yapabilme imkanına kavuştular.
OKUL MÜDÜRÜNDEN TEŞEKKÜR

Okul Müdürü Muharrem Karakoç, “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteği ile yenilikçi üretim metotlarına uygun olarak okulumuza bir kaynak atölyesi ve bir bilgisayarlı makine imalatı atölyesi kurulumu gerçekleştirdik. 

Proje kapsamında 1 CNC Torna ve 1 Dik İşlem Merkezi aldık. Öğrencilerimize kurulan atölyelerde CNC makinelerinin kullanımı ile kaynak eğitimlerini vermiş olduk. Böylece öğrencilerimize iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikte eğitim verme imkanına kavuştuk. 

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği proje kapsamında 5 öğretmen projenin iştirakçi firmalarından biri olan Tekiş Kalıp firmasında güncel bilgilerin anlatıldığı uygulamalı eğitimler aldılar.

Proje kapsamında okulumuza bu büyük imkanı sağlayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı yetkililerine,
projede bizlere güvenen ve desteğini esirgemeyen İMES Organize Sanayi Bölgesi’ne, Yılmaz Makine, Tekiş Kalıp, Üçaslar ve Tempa Pano’ya okulumuz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Son Güncelleme: 09.07.2019 15:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37