banner55

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait protokol imzalandı

Bu okuldan mezun olan çocuklarımız; ülkemizin bilimine, sanayisine, teknolojisine ve ekonomisine önemli katkılar sunacaklar.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
29 Nisan 2021 Perşembe 12:22
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait protokol imzalandı

Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hazine taşınmazları karşılığında takas (AKOY) yoluyla Çayırova’da yapımı planlanan 24 derslik, 2 adet atölye binasından oluşacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait protokol Vali Seddar Yavuz tarafından onaylandı.

Makam toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in yapılacak okul hakkında bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.


 

ÇİLER: BÖLGEMİZE, ÜLKEMİZE VE İŞ DÜNYAMIZA HAYIRLI OLSUN

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler; öğrencilerin niteliklerini artırmak, kurumlar arası iş birliği ile mevcut ilişkileri geliştirmek, mesleki eğitimde ortak vizyon oluşturmak ve mesleki teknik eğitimin niteliğini daha etkin bir şekilde güçlendirmeyi amaçladıklarını belirterek; “Bilindiği üzere bölgemiz, ülkemiz ekonomisine önemli katma değer oluşturan yerleşim yerlerinden biri olup, üretim ölçeği itibariyle de büyük sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bulunduğumuz süreçte insan kaynağının niteliğinin gerek ulusal, gerekse uluslararası rekabette en önemli güç olduğu bilinmektedir. 

Bu noktada eğitim süreçlerimizin, işgücü piyasasının ve sektörün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde planlanması ve uygulanması çok önemlidir. Bizler okulumuzda bahsettiğimiz noktaları hedefleyerek, istihdam konusunda da bölge ve ülke sanayimize büyük katkılar sağlama gayreti içerisinde olacak ve projemizi en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Girişimci, inovatif düşünceye sahip ve değer üreten gençlerimizi yetiştireceğimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin bölgemize, ülkemize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

YILDIRIM: TEKNOLOJİK VE EKONOMİK BÜYÜME

Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım ise, girişimciliği yaygınlaştırmak için yetişmiş insan gücü ile sanayinin mevcut tecrübesi ve olanaklarının birleştirilmesinin önemli bir gereklilik olduğunu, bunun bilimsel, teknolojik ve ekonomik büyümeyi beraberinde getireceğini belirterek, “Eğer yüksek katma değer üreteceksek, bilgiyle üretimi buluşturmamız şart. Kendi teknolojisini üreten ve satan, rekabet gücü ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye hepimizin en büyük arzusu. Bunu da yaratıcı genç neslimizle birlikte sağlayacağımıza inanıyorum. Sosyal sorumluluk bilinci yüksek, yaratıcı düşünceye sahip, çevresindeki ihtiyaçlara duyarlı, sorunların farkında olan ve bunların çözümüne yönelik fikir üreten genç nesillerin yetiştirilmesi, bu ülkeye ve bu bölgeye hizmet eden kişiler olarak hiç şüphesiz ki, en büyük temennimiz…
Geleceğimizi şekillendirecek olan nitelikli bireylerin yetiştirileceği ve nitelikli eğitim veren, örnek teşkil edecek bir yapı olmaya aday Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Daha sonra konuşan Vali Seddar Yavuz şunları söyledi:

Güzel ve bir o kadarda hayırlı bir iş için bir aradayız. Birkaç yıldır süren ve neticelenmesi de bize nasip olan güzel bir projeye imza atmak suretiyle ülkemizin gelişimine, kalkınmasına, sanayisine, teknolojisine katkı sunacağız. Bu gün protokolünü imzalayarak startını verdiğimiz proje ile ülkemizin dört bir yanından gelen çocuklarımız güzel bir şekilde eğitim alacak inşallah. Daha sonra bu çocuklarımız ülkemizin bilimine, sanayisine, teknolojisine, ekonomisine katkı sunacaklar.

Dolayısıyla sıradan bir Meslek Lisesi olmasının ötesinde çok daha yaratıcı, inovatif işler başarabilen gençlerimize, çocuklarımıza bu okullarda okutmuş olacağız. Bizim inancımızda sadaka-yi cariye diye tabir edilen ve öldükten sonrada amel defteri kapanmayan önemli bir yatırım alanı, hayır ve iyilik alanıdır eğitim.

Bu vesileyle her daim eğitime katkı veren, böylesine güzel bir alana ilgi duyan çok değerli Gebze Ticaret Odası Başkanımız ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi Başkanımızı, bu projede emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürümüzü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüzü, Vali Yardımcımız Abdul Rauf beyi ve destek olan herkesi gönülden tebrik ediyorum.

VALİLİK OLARAK HER KONUDA SANAYİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Sanayicilerimiz ve ticaret erbaplarına bol ve bereketli kazanç temennisinde bulunan Vali Yavuz; Önümüzdeki süreçte Türkiye’nin özellikle savunma sanayinde lider kuruluşu Aselsan ve TÜBİTAK ile de iş birliği yapılacak olması elbette projeyi daha da önemli ve anlamlı kılıyor. Bu vesileyle bir kez daha heyecanımızı, mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bırakın bir okul yapmayı bir okul için tuğla getirseler de bu kardeşlerimizin alnından öperdik. Böylesine güzel bir faaliyetle bir arada olmak, hayırlı bir işi hep beraber tutup kaldırmak ve bu çorbada ufacık bir katkımız olsa bile büyük bir mutluluk duyacağımız, hem milletimize, hem ahiretimize hizmet edeceğimiz bir alanla meşgulüz bugün.

Bir kez daha Allah hayrınızı kabul etsin. İnşallah daha güzel projelerde işbirliği yapmak üzere sizlere gönülden başarılar diliyorum. Valilik olarak bizlere düşen her konuda yanınızda olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.” diyerek, eğitime desteklerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.

Son Güncelleme: 05.05.2021 11:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37