banner55

Öğrencilere Üreten Sınıflar Atölyesi

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilgievleri iş birliği kapsamında gerçekleştirilen 'Üreten Sınıflar Atölyesi' projesiyle ilkokul ve ortaokullarla güçlü koordinasyon sağlanıyor.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
05 Mart 2020 Perşembe 14:58
Öğrencilere Üreten Sınıflar Atölyesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Bilgievleri, Kocaeli genelinde ilkokul ve ortaokullarla iş birliği yaparak öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen “Üreten Sınıflar Atölyesi” projesiyle okullarla güçlü koordinasyon sağlanıyor. 

ÖĞRENCİLERİN GELİŞİMİNE KATKI
Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütülen 'Üreten Sınıflar Atölyesi' projesinde Kocaeli’de bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencileri hem Bilgievleri’ni tanıyor hem de kişisel gelişimlerini artıracak etkinliklere katılıyor. Bu kapsamda her hafta farklı okulları misafir eden Bilgievleri’nde; Ebru, El Sanatları, Bilim, Resim, Filografi, Ahşap Tasarım, Robotik Kodlama, 3D Tasarım ve Baskı atölyeleri gibi hizmetler sunuluyor.

GELEN ÖĞRENCİLERE MEMNUNİYET ANKETİ
Bilgievi ve okul koordinasyonunu daha güçlü hale getirmek için yürütülen projede, öğrenci ve öğretmen memnuniyetini ölçmek amacıyla anket uygulanıyor. Anketlerde katılımcılara atölye çalışmalarını değerlendirmelerine ve Bilgievi ile ilgili algılarını öğrenmeye yönelik sorular soruluyor. Bu güne kadar elde edilen anket verilerine göre projeye katılan öğrenci ve öğretmenlerin yüksek oranda memnuniyetlerinin olduğu gözlemlendi.

HER HAFTA YÜZLERCE ÖĞRENCİ MİSAFİR EDİLİYOR
Proje kapsamında Bilgievleri, her hafta farklı bir okulu misafir ediyor. Haftalık ortalama 500 öğrenci projeden faydalanıyor. Gelen öğrencilerin çoğunluğu Bilgievleri’nden ilk kez hizmet alıp Bilgievleri projesini tanıma fırsatı buluyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37