banner55

Yenişehirlioğlu,  Çayırova'da konferans verdi

Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Çayırova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde 'Medeniyetin İnşası' konulu bir konferans verdi. 

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
17 Aralık 2019 Salı 11:04
Yenişehirlioğlu,  Çayırova'da konferans verdi

Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Çayırova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde 'Medeniyetin İnşası' konulu bir konferans verdi.  Konferansı Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Başkan Yardımcısı Kenan Tuzcu, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş dinledi.

“Medeniyetlerin inşasında bize düşen vazife öncelikli olarak gençleri inşa etmektir” diyen Yenişehirlioğlu, "Gençliğin önemini anlamak için geçmişimize bakmak gerekiyor. Osmanlı coğrafyasında ideolojik tartışmaların yoğun olarak yaşandığı dönem 2. Meşrutiyet dönemidir. Bu dönemde batı karşısında yenilgiler ve bunalımlar var. Ne yapacağız da biz toparlanacağız düşüncesi hakim. Osmanlıcılık, Türkçülük, Batıcılık gibi düşünce akımları ortaya çıkıyor. Yeni bir toplum doğal olarak yeni bir neslin inşasını gerektiriyor” ifadelerini kullandı.

Yazar Yenişehirlioğlu, Türkiye’nin Küresel sömürü medeniyetinin karşısındaki direnişinde muvaffak olabilmesi için temsil ettiği medeniyetin küresel sömürü medeniyeti karşısındaki üstünlüğünü ortaya koyabilmesi, kaybettiği kendi medeniyetinin kodlarını hayata geçirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Programın sonunda Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Yazar Yenişehirlioğlu’na çicek taktim etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37