banner55

2020 Sektörel Performans ödülleri sahiplerini buldu

13’nci Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni’nde 21 firmaya KOBİ ile Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü verildi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
25 Kasım 2020 Çarşamba 21:26
2020 Sektörel Performans ödülleri sahiplerini buldu

13’nci Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni’nde 21 firmaya KOBİ ile Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü verildi.

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) 13’nci Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni bugün TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Yaşar Çakmak, Vali Seddar Yavuz un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Programda Kocaeli’de faaliyet gösteren 24 firmaya KOBİ ile Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü verildi. Bu yılki Büyük Ödül’ün sahibi KOBİ Ödülü’nde Altaş Alüminyum imalat San.ve Tic. A.Ş, Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülleri’nde ise Hektaş Ticaret Türk A.Ş oldu.

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Online töreni Ekotürk TV Ekonomi Programcısı Ali Çağatay sundu. Törende İlk sözü alan KSO Başkanı Zeytinoğlu, “ Bu yıl 13’nci Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni’nine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Kısaca Odamız ve ilimiz verilerine bakacak olursak; Odamıza kayıtlı 2630 adet firma . 310’u yabancı sermayeli (Yüzde 10’unun üzerinde) Otomotiv (yüzde 39), kimya (yüzde 27), metal (yüzde 19) İmalat sanayinin yüzde 13’ü

İlk 500’de 79 işletme (ilk 1000’de → …)Ama İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı listede Kocaelili firma sayısı 36 görünüyor. Mesela Ford İstanbul’da görünüyor.Merkezleri başka illerde olup, üretimleri ilimizde olan firmaları dikkate aldığımızda bu sayı 79 oluyor.

İlimizde üretim yapıp da, vergilerini İstanbul’da veren 723’ün üzerinde firmamızın karı, İlimiz merkezli 2000 firmanın karının neredeyse iki katı.

Dolayısıyla Büyükşehir Belediyemizin burada ciddi kaybı oluşmaktadır.Bu durum Türkiye genelinde birçok ilin sıkıntısı. Bu konuda veriler yanlış olursa teşviklerin ve desteklerin yönlendirilmesinde sorunlar oluşuyor.

Sizden;1) Firmaların vergilerini üretim yaptıkları ilde ödemeleri noktasında desteklerinizi talep ediyoruz.

2) Benzer şekilde illerin ihracat rakamlarının da firmaların üretim yaptıkları yer esas alınarak hesaplanmasını istiyoruz.”

Daha sonra törende kısa birer konuşma gerçekleştiren TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu’nun yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak 13.Sektörel Performans Değerlendirme Ödül organizasyonundan övgüyle söz ederek KSO Başkanı Zeytinoğlu’nu kutladılar.

Son Güncelleme: 25.11.2020 21:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37