banner55

Gebze ile Sivas kardeş OSB oldu

Kardeş Organize Sanayi Bölgesi Protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanısıra Sivas Valisi Salih Ayhan da katıldı.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
17 Ocak 2020 Cuma 15:35
Gebze ile Sivas kardeş OSB oldu

Kardeş Organize Sanayi Bölgesi Protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanısıra Sivas Valisi Salih Ayhan da katıldı.

Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi ile Sivas Organize Sanayi Bölgesi arasında Kardeş Organize Sanayi Bölgesi protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşen törene Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra; Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Emre Torun, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mustafa Beştepe, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Gebze Güzeller Organize Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, Bölge Müdürü Edip Saatçioğlu ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

AYHAN: KENDİMİZİ SİVAS'TA HİSSETTİK

Sivas Valisi Salih Ayhan törende yaptığı konuşmada; “Sayın Valimiz başta olmak üzere Adem Ceylan ve ekibine samimi karşılamalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendimizi Sivas’ta hissettik. Sivaslıların çok büyük bir beşeri sermayesi, gücü ve potansiyeli var. Ayrıca doğduğu topraklara karşı da çok büyük bir muhabbetleri var. 

Hem kamu görevinde hem de iş dünyasında büyük bir saygınlıkları var. Sivas’a yatırım ve hayırseverlik yapan, Sivas’a muhabbeti devam eden hemşehrilerimize 3 gün boyunca ziyaret düzenliyoruz. Çok güzel bir iş yaptığımızı buradan ifade etmek istiyorum. İlk durağımız burası oldu ve burada gördük ki güzel bir iş yapmışız. Kardeş Organize Sanayi Bölgesi protokolü yapalım dedik. Bu protokolle eğitim, teknik destek, birliktelik konularında dayanışma yapmak istedik” dedi. 

AKSOY: KOCAELİ SANAYİNİN ÖNE ÇIKTIĞI İLLERDEN BİRİSİ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise konuşmasında; “Sizleri burada görmekten büyük bir memnuniyet duydum. Kocaeli, Türkiye’de sanayinin öne çıktığı illerden birisidir. Burada önemli bir tecrübe oluştu. Organize Sanayi Bölgeleri arasındaki kardeş Organize Sanayi Bölgesi protokolü de bu tecrübenin paylaşılması konusunda oldukça önemli bir katkı sağlayacaktır. 

Kocaeli; Türkiye’nin her bölgesinden insanların huzur içerisinde yaşadığı ülke ekonomisine katkı sağladığı bir kenttir. Sivas da Türkiye’nin her bölgesinden insanların bulunduğu ve çalışkanlıklarıyla ülke ekonomisine katkı sunan illerimizden biridir. Bu anlamda bu iki özellikte bu kardeş protokolle daha iyi bir noktaya taşınmış olacaktır” dedi. 

Konuşmaların ardından Aksoy, Ayhan ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Kardeş Organize Sanayi Bölgesi Protokolünü imzaladılar. 

Son Güncelleme: 17.01.2020 15:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37