Komtaş ve BI Technology güçlerini birleştirdi

Komtaş, uçtan uca veri ve analitik çözümleri sunma vizyonu kapsamında BI Technology’nin %100 hissesini devraldı.

19 Haziran 2021 Cumartesi 14:25
Komtaş ve BI Technology güçlerini birleştirdi

İSTANBUL (İGFA) - İş zekası çözümleri alanında faaliyet gösteren yerli teknoloji şirketi BI Technology, 8 uzmanlık merkeziyle Türkiye’nin öncü veri ve analitik ekosistemlerinden Komtaş bünyesine katıldı.

30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Komtaş'ın veri yönetim ve yönetişimi, veri ambarı, ileri analitik, yapay zeka, güvenlik analitiği, risk analitiği gibi birçok alanda sunduğu uçtan uca teknoloji, çözüm ve hizmetlerin arasına, BI Technology’nin iş zekası çözümlerinin de eklendiği duyuruldu.

Komtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Yüksel Çomak, şirketlerin artık uçtan uca tüm hizmetleri tek noktadan temin etmeyi tercih ettiğini gördüklerini belirterek, bu noktada iş zekası alanında 20 yılın üzerinde saha deneyimi bulunan BI Technology, Komtaş ekosisteminde yer alan veri, analitik ve yapay zeka çözümlerinin tamamlayıcı bir parçası olarak pazara çıktığını söyledi. Çomak, BI Technology’nin Komtaş ekosistemine katılmasının ağırlıklı finans, güvenlik, sigorta, sağlık, perakende, üretim, telekomünikasyon, medya, kamu, ulaşım ve BT sektörlerindeki müşterilerimize daha güçlü bir ekiple ve bütünsel bir yaklaşımla hizmet sunulmasının önünü açacağını kaydetti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37