banner55

PIRELLI, S&P GLOBAL pek çok kategoride en yüksek puanları elde etti

PIRELLI, S&P GLOBAL sürdürülebilirlik değerlendirmesinde pek çok kategoride en yüksek puanları elde etti.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
27 Eylül 2022 Salı 13:39
PIRELLI, S&P GLOBAL pek çok kategoride en yüksek puanları elde etti

PIRELLI, S&P GLOBAL sürdürülebilirlik değerlendirmesinde pek çok kategoride en yüksek puanlari elde etti.

Doğal kaynakların yönetimi, insan hakları, emisyonların azaltılması, siber güvenlik, sosyal ve çevresel raporlama başlıkları, PIRELLI’nin en yüksek puanları aldığı konular arasında öne çıktı.

Pirelli, S&P Global Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesindeki sonuçlarını daha da geliştirerek geçen yıla göre 8 puan artışla sürdürülebilirlik puanını 85’e yükseltti.

Pirelli, başta insan hakları, doğal kaynakların yönetimi ve CO2 emisyonlarının azaltılması olmak üzere, çeşitli kategorilerdeki özenli performansıyla pek çok alanda en yüksek puanı aldı. Ayrıca inovasyon ve siber güvenlik alanları ile şirketin sosyal ve çevresel raporlamalarındaki eksiksiz ve şeffaf duruşu da en yüksek puanları getirdi.

S&P Global, değerlendirilen 13.000’i aşkın şirketin analizini de içeren 2022 Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesinin sonuçlarını ve her sektörün ortalama puanını 21 Ekim 2022'de duyuracak. Dow Jones Dünya ve Avrupa Sürdürülebilirlik indekslerinin güncellenmiş kompozisyonları ise yine S&P Global tarafından 9 Aralık 2022'de açıklanacak.

http://www.pirelli.com

Son Güncelleme: 27.09.2022 13:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37