Tezmaksan’dan üretim süreçlerinde otomasyonlaşmaya yerli destek; Cubebox Blues

Tezmaksan Türkiye sanayisinin ihracatını otomasyon yatırımlarıyla güçlendiriyor.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
06 Ekim 2021 Çarşamba 16:57
Tezmaksan’dan üretim süreçlerinde otomasyonlaşmaya yerli destek; Cubebox Blues

Türkiye sanayisinin Avrupa’daki büyük ölçekli işletmelerle rekabet edebilmesi ve ihracattaki gücünü artırmasının yolu robotlu otomasyondan geçiyor. Akıllı fabrikalarda makine-insan etkileşimini yükselterek iş birliğini artıran otomasyon sistemleri, üretime hız kazandırırken, ihracatçı firmaların dünya çapındaki rekabet gücünü de artırıyor. Bu avantajın farkında olan ekonomisi güçlü ülkeler, üretimde otomasyonun payını her geçen gün daha da yükseltiyor.

Türkiye sanayisinin üretimini otomasyon ürünleriyle destekleyen Tezmaksan’ın CNC tezgahlarında malzeme beslemek için geliştirdiği yerli ürünü Cubebox Blues, ithal ürünlerle kıyaslandığında hem maliyet hem de kısa servis süreleri açısından da öne çıkıyor. Tek bir sistem ile birden fazla makineye besleme ve boşaltma yapabilen Cubebox Blues, hem 7/24 çalışma imkanı hem de kullanıcı dostu arayüzü ile üretime hız kazandırıyor.

Türkiye’nin üretim gücünü yerli ve milli çözümlerle destekleyen Tezmaksan, Türk sanayisinin otomasyonlaşma ve dijitalleşmesinin hızlanması için attığı adımlarla işletmelerin küresel çaptaki rekabetçi konumunu sağlamlaştırmayı hedefliyor. Tezmaksan, geliştirdiği robotlu otomasyon sistemi Cubebox ile zaman ve maliyet açısından avantaj sağlayarak işletmelerin üretimdeki verimliliğini artırıyor.

Tezmaksan’ın CNC tezgahlarında malzeme beslemek için geliştirdiği yerli ürün Cubebox Blues ise ithal ürünlerle kıyaslandığında maliyet ve kısa servis süreleri açısından öne çıkıyor. Tek bir sistem ile birden fazla makineye besleme ve boşaltma yapabilen Cubebox Blues, hem 7/24 çalışma imkanı hem de kullanıcı dostu arayüzü ile üretimi hızlandırıyor. Tezmaksan bu sayede sanayide yerlileşme çalışmalarına destek sağlarken, yeni nesil teknolojileri yurt içinde geliştirerek sanayide dışa bağımlılığın azaltılmasına katkı sunuyor.

HATALI ÜRETİM ORTADAN KALKIYOR, KAYIP ZAMANDAN TASARRUF EDİLİYOR

Cubebox’ın modellerinden biri olan Cubebox Blues, CNC tezgahlarında malzeme beslemek için geliştirilen yenilikçi bir çözüm olarak dikkat çekiyor. 7/24 çalışabilen Blues, bu sayede daha fazla üretim miktarına ulaşabiliyor. Riskli ve tekrar gerektiren işlerin rahatlıkla üstesinden gelebilen Blues, böylece operatör hatasından kaynaklanan kalite problemi ve hatalı üretimin önüne geçiyor. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde ise hızdan ödün vermeden üretimin devamlılığını sağlıyor. Makine besleme tarafındaki tecrübesi ile tüm robot markalarına uygun bir sistem olan Blues, kolay taşınabilir olması sayesinde üreticinin layout problemini minimize ediyor.

Tezmaksan’ın stoktan hızlı teslim özelliği sayesinde üretime hazır olan, kompakt ve ergonomik tasarıma sahip Blues’un farklı ihtiyaçlara yönelik 4 ayrı alt modeli bulunuyor. Tezmaksan, işletmelerin değişen makine parkuruna ve taleplerine cevap vererek bu alandaki esnekliğini kanıtlıyor. Ayrıca Tezmaksan’ın Cubebox Blues ile müşterilerine sunduğu kiralama opsiyonu da yatırım maliyetlerini bilanço dışına çıkararak işletmelerin sadece üretime odaklanmalarını sağlıyor. Makinelerin düzenli bakım sorumluluğunu üstlenen Tezmaksan, üretim kayıplarını minimuma indirerek müşterilerinin imalat süreçlerine destek veriyor.

TEKNOLOJİYE 1 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

1 milyon dolarlık yatırım yaparak tamamen yerli ve milli teknolojilerle gücünü büyüten Tezmaksan’ın otomasyon yazılımı ROBOCAM, Cubebox Blues ile rahat bir şekilde kullanılabiliyor. ROBOCAM kısa sürede ürün ayar değişimine olanak verirken, böylelikle herhangi bir programlama ihtiyacına da gerek kalmıyor. Blues tek bir sistem ile birden fazla makineye besleme ve boşaltma yapabiliyor.

İHRACATIN ARTMASI İÇİN OTOMASYON YATIRIMLARININ DA ARTMASI ŞART

Tezmaksan’ın yerli sanayiye faydalar getirdiğini vurgulayan Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Bu yıl takım tezgahları üretimi yüzde 20 arttı. Bu artışın süreceğini öngörüyoruz. Türkiye’de daha çok küçük işletmeler vasıtasıyla üretim yapılarak ihracata katkı sağlanıyor. Bu yüzden Avrupa’daki dev üreticilerle rekabet etme durumunda kalıyoruz. Dolayısıyla rekabette öne çıkarak üretimde sürdürülebilirliği sağlamak için de ekonomisi güçlü ülkeler gibi otomasyona yatırım yapmamız gerekiyor.

Tezmaksan olarak sunduğumuz çözümlerle sanayide yerlileşme çalışmalarına katkı sağlıyoruz. Cubebox Blues gibi teknolojik ürünleri yurt içinde üreterek sanayimize daha uygun bedeller sunuyor ve dışa bağımlığı azaltmayı hedefliyoruz. Çünkü dışa bağımlılığımız olduğu müddetçe makine alınımından yedek parça ve servis bedellerine kadar olan zorlu süreç sanayicimize bir yük getiriyor.

Artan maliyetler rekabetçi konumlarını da zayıflatıyor. Tezmaksan olarak yurt dışı ile kıyaslandığında daha düşük maliyetli parça ve servis bedelleriyle hem ülkemize hem de sanayimize avantaj sağlıyoruz. Esnek ve dinamik yapımız, mühendislik bilgi ve birikimimiz sayesinde müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu ürünler konusunda hızlı aksiyon alarak mümkün olan en kısa sürede teslim kabiliyetine sahibiz” dedi.

Son dönemlerde navlun bedellerin yüksek olmasına değinen Aydoğdu, 360 derece sundukları yerli ve milli çözümlerle müşterilerin gümrük ve hizmet maliyetlerini ortadan kaldırdıklarını belirtti. Aydoğdu, olası bakım ve arıza durumlarında ise sağladıkları hızlı servis desteği sayesinde rakiplerinden ayrıştıklarını sözlerine ekledi.

http://www.tezmaksan.com.tr

Tezmaksan Hakkında:

1981 yılında kurulan Tezmaksan; sektöründe Türkiye’nin lider, Avrupa’nın beşinci büyük markası olarak talaşlı imalat sektöründe CNC satış, kiralama, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve sektörel eğitim gibi geniş kapsamlı faaliyetler yürütüyor. Son yıllarda geliştirdiği yenilikçi projelerle Türkiye sanayisinin teknoloji partneri ve çözüm ortağı olan Tezmaksan, Endüstri 4.0’a uygun yazılım ve otomasyon sistemleri de üreterek talaşlı imalat sanayisine yerli ve milli teknolojiler kazandırıyor.

Robotlu otomasyon sistemi Cubebox, yazılımı Robocam, CNC takip ve verimlilik yazılımı Kapasitematik ile sektöre üst düzey hizmet sunan Tezmaksan, parkurda.com web sitesiyle de imalatçı firmaları bir araya getiriyor. Sektörün farklı ihtiyaçlarını analiz eden Tezmaksan, geliştirdiği “Makine Kiralama” finansman modeliyle müşterilerine rekabetçi üretim konusunda destek sağlıyor. Tezmaksan, ayrıca Tezmaksan Akademi ile de sektöre nitelikli iş gücü kazandırma anlamında gençlere destek veriyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37